Clicks1.1K
pl.news
191

Biskup Amazonii: Zielonoświątkowcy rządzą Amazonią - nawet w 80%

Dokument roboczy Synodu Amazonii jest "daleki od rzeczywistości" i przedstawia "fałszywe założenia", powiedział ACI Digital 20 sierpnia emerytowany biskup Marajó, diecezji w delcie Amazonki, José Luis Azcona.

Azcona zauważa, że dokument roboczy nostalgicznie pisze o Amazonii, która nie istnieje.

W niektórych rejonach Zielonoświątkowcy (Protestanci) mają nawet 80% przewagi i rządzą kulturą i tożsamością: "to jest oblicze dzisiejszej Amazonii". Dodaje: "Amazonia nie jest już katolicka".

Azcona twierdzi, że rzeczywistością Amazonii jest seksualne wykorzystywanie dzieci przez najbliższych, ale Synod tym się nie będzie zajmował.

Krytykuje on również tendencję do zrównywania Ewangelii z rodzimymi kulturami.

W sprawie małżeństw księży Azcona zauważa, że znaczenie kapłaństwa w Amazonii, ale i całym Kościele, gubi się lub ginie: “po co święcić viri probati ["sprawdzonych mężów"] przy kryzysie kapłaństwa?”

Grafika: José Luis Azcona of Marajó, #newsSxhwwyozsk
wacula
RakNieBorak. Ach drogi przyjacielu szanuje Ciebie w niczym Cię nie obraziłem i pozdrawiam .Piszesz -[ To tam Boga nie ma ?]--Otóż BÓG istnieje dlatego posłał im wystarczająco silnej wiary zielonoświątkowców która nie prowadzi do zabobonów i magii demonów a na ich poziomie intelektualnym całkowicie wyjaśnia wiele prawd BOSKICH .Dlatego uważam że lepsza taka wiara która prowadzi ich do zbawienia …More
RakNieBorak. Ach drogi przyjacielu szanuje Ciebie w niczym Cię nie obraziłem i pozdrawiam .Piszesz -[ To tam Boga nie ma ?]--Otóż BÓG istnieje dlatego posłał im wystarczająco silnej wiary zielonoświątkowców która nie prowadzi do zabobonów i magii demonów a na ich poziomie intelektualnym całkowicie wyjaśnia wiele prawd BOSKICH .Dlatego uważam że lepsza taka wiara która prowadzi ich do zbawienia kiedyś jakimś życiu Bogu znanym tylko .Myślę że choć w skrócie wyjaśniłem .No jeśli masz pytania to proszę ?.
wacula
RakNieBorak.--Piszesz -[ To tam Boga nie ma ?]--.Ooo a kto tak stwierdził i DLACZEGO ??????
Kultura wymaga odpisać.
Ja człek kulturalny, więc zawsze odpisuje.
Pozdrawiam serdecznie pana o pseudonim"WACULA"
wacula
RakNieBorak.
--Wiara zielonoświątkowców nie prowadzi do zabobonów czarów i magii itp.dyrdymałki .Czy czary, czarownica, magia istnieje w odłamie zielonoświątkowców otóż nie! .Dlatego uważam że lepsza taka wiara jak w czarowników i ich czary diabelskie.
no prowadzi do zabobonow i czarow panie waculo.

Jestem sklonny polemizowac z Panem o tym że zielone swiatki to skciarze są.
wacula
RakNieBorak.
--Mój drogi przyjacielu przede wszystkim każdy czarownik ma w sobie kilka demonów i korzysta z usług samego diabła i cofa każdą duszę w rozwoju do nieba taki ma cel i to czyni pseudo-uzdrwiając ciało ludzkie itd .Temat potężny zabrakło by mi kartki formatu A-4 .Dlatego będzie Ci lżej abyś poczytał nasze kochane PISMO św. korzyść większa .Bo Demonologia jest nauką tego świata bez …More
RakNieBorak.
--Mój drogi przyjacielu przede wszystkim każdy czarownik ma w sobie kilka demonów i korzysta z usług samego diabła i cofa każdą duszę w rozwoju do nieba taki ma cel i to czyni pseudo-uzdrwiając ciało ludzkie itd .Temat potężny zabrakło by mi kartki formatu A-4 .Dlatego będzie Ci lżej abyś poczytał nasze kochane PISMO św. korzyść większa .Bo Demonologia jest nauką tego świata bez wartości który zniknie na wieki .BO Demoniczność należy do sfery religijnej nie dlatego, że JA tak uważam, ani dlatego, że wierzę w prawdziwość swojej tezy .Natomiast Twierdzę, iż wchodzi tu w grę fakt z kontekstu religijnego, ponieważ to na potęgę religii reaguje demoniczny duch. Nie wszyscy ludzie wierzą w Boga, ale wiarę tę z pewnością manifestują owe duchy itd. DLATEGO ? uważam że odłam zielono - świątkowcy robią tam pozytywną i pomocną pracę .
Amazonia zielona, to i zielono - świątkowcy rządzą tam. To tam Boga nie ma ?
wacula
A lepsza taka wiara jak w czarowników i czary.A Czy ktoś, fascynujący się czarami i magią, będzie pracował nad pogłębianiem swojej WIARY BOGA NIE?
ale jak to panie
wacula leprza taka niż inna, czyli jaka ?
mk2017 likes this.
Jeanne19
Nie wycofujemy się! - www.gosc.pl
www.gosc.pl/doc/3493772.Nie-wycofujemy-sie
Prosze sobie przeczytac ten wywiad, a bedzie wiadomo dokad zmierza KK nie tylko w Amazonii.
Wiele osob lacznie ze mna przestrzega tu przed Bethel Church, Randym Clarkiem, Antonello Cadeddu, a to widac juz dawno temu uznane przez KK, biskupa Rzymu, czy bp. Siemieniewskiego "autorytety" nowej ewangelizacji, zapraszane …More
Nie wycofujemy się! - www.gosc.pl
www.gosc.pl/doc/3493772.Nie-wycofujemy-sie
Prosze sobie przeczytac ten wywiad, a bedzie wiadomo dokad zmierza KK nie tylko w Amazonii.
Wiele osob lacznie ze mna przestrzega tu przed Bethel Church, Randym Clarkiem, Antonello Cadeddu, a to widac juz dawno temu uznane przez KK, biskupa Rzymu, czy bp. Siemieniewskiego "autorytety" nowej ewangelizacji, zapraszane do "gloszenia" takze w Polsce.
Sykomora
Jeanne19 bardzo fajny komentarz 😉. Ta zaraza zielonoświątkowa już mi działa na nerwy. Zieloni, Sobczyki i Rysie truciciele KK.
m.rekinek and 2 more users like this.
m.rekinek likes this.
PiotrM likes this.
Jeanne19 likes this.
Jeanne19
U nas tez juz sa wszedzie. W kurii krakowskiej za dzial dialogu miedzyreligijnego i ekumenizmu odpowiedzialni Karol Sobczyk i Andrzej Sionek z EnChristo. Zielinski ostatnio "glosil"u Franciszkanow w Krakowie. Dominikanie z Krakowa rowniez wspolpracuja z Zielinskim. Abp. Rys i bp. Siemieniewski patronuja wszystkim tym pseudocharyzmatykom. Oprocz tego, co chwile polskie koscioly goszcza rozne …More
U nas tez juz sa wszedzie. W kurii krakowskiej za dzial dialogu miedzyreligijnego i ekumenizmu odpowiedzialni Karol Sobczyk i Andrzej Sionek z EnChristo. Zielinski ostatnio "glosil"u Franciszkanow w Krakowie. Dominikanie z Krakowa rowniez wspolpracuja z Zielinskim. Abp. Rys i bp. Siemieniewski patronuja wszystkim tym pseudocharyzmatykom. Oprocz tego, co chwile polskie koscioly goszcza rozne kaznodziejskie "gwiazdy" takie jak slynna przyjaciolka Randy Clarcka Mary Healy, czy innego szarlatana Antonello Cadeddu, ktory nie tak dawno w Bydgoszczy na jakims stadionie dmuchal w mikrofon udajac Ducha Sw. O Mocnych w Duchu, czy panu Wilku to juz mi sie nawet nie chce pisac. To jest jak gangrena, tylko ludzie jeszcze nic nie rozumieja...
m.rekinek and 2 more users like this.
m.rekinek likes this.
PiotrM likes this.
Sykomora likes this.
wacula
Piotr M--Pięknie i mądrze powiedziane
PiotrM
To prawda. Wtargnęli do Kościoła w Polsce co widać i Medjugorie. Podobnie było w Taize. Zapytajcie się zielonoświątkowca dlaczego nie jeździ do Fatimy tylko Medjugorie a Jasna Góra to przeżytek. Bo tam nie ma Mocy!!!
Sykomora and one more user like this.
Sykomora likes this.
Quas Primas likes this.
Sykomora
Medjugorie to jakiś obłęd, jeżdżą tam od nas baby po dwa razy w roku, są jak opętane. Jak tylko wrócą już się nakręcają na kolejny wyjazd, a jak nie pojedzie to jest chora, inne nawet kredyty biorą żeby co roku pojechać. Chore....
m.rekinek and 3 more users like this.
m.rekinek likes this.
Quas Primas likes this.
Jeanne19 likes this.
PiotrM likes this.
PiotrM
To prawda. Tylko Medjugorie i Medjugorie a o Polskich wartościach i Nabożeństwach już zapomnieli.
m.rekinek and one more user like this.
m.rekinek likes this.
Jeanne19 likes this.
O polskim Gietrzwałdzie pewnie nawet nie słyszeli.
m.rekinek and one more user like this.
m.rekinek likes this.
PiotrM likes this.
PiotrM
Gdyby tam była Moc to by tam jeździli ale im brak wiary i tu jest odpowiedź-brak wiary.
m.rekinek likes this.
PiotrM
m.rekinek zajrzyj na mój nowy film na kanale od podanej minuty pod filmem.