Clicks19
lv.news

Divi simti priesteru sāk bada streiku pret kardinālu

Gandrīz 200 Siro-Malabaras Ernakulamas arhibīskapijas priesteri Keralā, Indijā, ceturtdien uzsāka nenoteikta laika bada streiku kardināla Džordža Alenčrija mājā, pieprasot viņa atkāpšanos.

Alenčrija (74 gadi) ir Siro-Malabaras baznīcas un Ernakulamas-Angamālijas arhibīskapa galvenās metropoles arhibīskaps. Viņš bija iesaistīts 2015. gadā notikušajā apšaubāmā zemes pārdošanas darījumā, kas noveda pie 10 miljonu dolāru zaudējuma arhibīskapijai.

Alenčrija nepatikšanas sākās 2017. gada novembrī pēc tam, kad daži no viņa priesteriem viņu apsūdzēja par iesaistīšanos aizdomīgā darījumā.

Vatikāns uz laiku apturēja Alenčriju no amata 2018. gada jūnijā, lai pārbaudītu apgalvojumus. Tad Alenčrija tika atgriezts viņa amatā, neskaidrojot pret viņu vērstos apgalvojumus.

Lielākā daļa viņa draudžu priesteri (306 no 336) atteicās nolasīt 14. jūlija apkārtrakstu, kurā Alenčrija lūdza apglabāt šo strīdu.

Bongaigaonas bīskaps Tomass Pulloppillils pastāstīja UCANews.com, ka "pašreizējās nodaļas varēja izvairīties no nepatikšanām ar nelielu iejutīgumu un tālredzību no tiem, kas pieņēma lēmumus."

Attēls: George Alencherry © wikicommons, CC BY-SA, #newsLmujtzdoci