Clicks42
lv.news

Darba terapija: Vatikāns veic [izspēles?] uzbrukumu vācu sinodei

Paredzētajai sinodei, kuru organizēja vācu bīskapi un kuru viņi uzskatīja par “saistošu”, nav eklezioloģiskas pamatotības, sacīja kardināls Marks Ouellets, baznīcas prefekts. Bīskapu draudze 4. septembra vēstulē rakstīja Minhenes kardinālam Reinhardam Marksam.

Ouellets uzsver, ka šāda sinode nevar mainīt universālās baznīcas mācību un disciplīnu, ziņo CatholicNewsAgency.com (12. septembris).

Vatikāns pievienoja kanonisku novērtējumu, kuru parakstīja Vatikāna Pontifikālās likumdošanas tekstu padomes vadītājs arhibīskaps Filippo Iannone.

Iannone skaidro, ka sinode pārkāpj kanoniskās normas, jo paredzētās tēmas - “seksuālā morāle”, “priesteru dzīves forma”, “sievietes baznīcas ministrijās” - ietekmē universālo baznīcu.

Pēc viņa teiktā, tā nav - kā apgalvo vācieši - sinode par reģionālajām pastorālajām tēmām, bet gan sava veida īpaša padome, kas ir nelikumīga bez Vatikāna atļaujas.

Tomēr pieredze rāda, ka bagātajiem vācu bīskapiem nav pamata uztvert šos izteikumus nopietni, jo Vatikāna birokrāti ir pazīstami ar to, ka maina savu viedokli tāpat kā citi cilvēki maina savu apakšveļu.

Attēls: Marc Ouellet, #newsAsccqmtouj