Clicks20
lt.news

Kardinolas Miuleris teigia, jog Pranciškus „nėra eretikas“

„Blogiausias dalykas“, kuris šiuo metu vyksta Bažnyčioje, yra, kai pats Popiežius yra kaltinamas erezijų skleidimu, portalui DieTagespost.de teigia Kardinolas Gerhardas Miuleris (gegužės 15).

Miuleris pabrėžia, jog šį kaltinimą pateikė „žinomi teologai“, o tai vienas iš kelių atvejų Bažnyčios istorijoje, kai popas yra šitaip apšmeižiamas ir kaltinamas. Taigi, Pranciškus turėtų paskelbti oficialų teologinį paaiškinimą.

Asmeniškai Kardinolas Miuleris netiki, jog Pranciškus yra eretikas, nes šis terminas nurodo „nuolatinį“ katalikų tikėjimo neigimą, o tai, pasak dvasininko, nėra tiesa su Pranciškumi. Pagal šį minčių posūkį teigiama - Popiežius galėtų skelbti erezijas iki kol jis reiškia to nedarąs „nuolatos“.

Be to, Miuleris problemą įžvelgia ne būtent su Pranciškumi, bet „Popiežiaus draugais“, kurie kiekvieną tikintį kataliką laiko „Popiežiaus priešu“ ir maišo tikėjimą su „neo-marksistine ir neo-liberalia ideologija“.

Vis dėlto, Kardinolas vengia atsakyti į klausimą dėl Pranciškaus eretiškosios Abu Dabio deklaracijos. Miuleris šalinasi nuo šios problemos ir teigia, jog Pranciškaus „ketinimai“ yra „išties labai geri“.

Paveiksliukas: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsBlvgaatpsx