Clicks89
Quas Primas
3

"Duda DROGO PŁACI za strach" - Rosyjskie media komentują umowę Polski z USA.

Rosyjska "Niezawisimaja Gazieta" pisze dzisiaj, że wzmacnianie kontyngentu wojskowego Stanów Zjednoczonych w Polsce doprowadzi do podwyższenia ryzyka militarnego i spowoduje reakcję zwrotną Moskwy. Rządowa "Rossijskaja Gazieta" swój okładkowy tekst opatrzyła tytułem "Duda drogo płaci za strach".

Rosyjski dziennik obszernie relacjonuje ustalenia ogłoszone w środę po rozmowach w Waszyngtonie prezydentów USA i Polski, Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy

Komentując te decyzje, Dmitrij Daniłow z Instytutu Europy Rosyjskiej Akademii Nauk (RAN) powiedział gazecie, że całkowicie uzasadnione jest teraz oczekiwanie reakcji Moskwy

Deklaracja USA-Polska obejmuje m.in. plan tworzenia dowództwa dywizji wojsk amerykańskich w Poznaniu, utworzenia Centrum Szkolenia Bojowego w Drawsku Pomorskim, budowy infrastruktury lotniskowej i stworzenia bazy maszyn bezzałogowych


Mamy prawo mówić, że sytuacja rozwija się w kierunku dla nas niesprzyjającym. W istocie, chodzi o podważenie jeśli nie litery, to przynajmniej ducha umów istniejących pomiędzy NATO i Rosją - powiedział Daniłow. Jego zdaniem na tym tle wzrasta realne ryzyko militarne. Ekspert RAN powiedział także, że "w ramach Rady Rosja-NATO, Moskwa i Sojusz są teraz gotowe do omawiania negatywnej agendy powstrzymywania rosnącego wzajemnego ryzyka, w tym - niezamierzonych incydentów".

"NG" zaznacza także, że "spotkanie z gospodarzem Białego Domu było dla polskiego prezydenta drugim w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy i sądząc po wszystkim, okazało się ono udane".

Zobacz więcej: Polska wyda ok. 30 mld zł na amerykańskie uzbrojenie

"Polska kupuje brakujący szacunek za oceanem"

wiadomosci.onet.pl/…/bmz9782
Radek33
Naprawdę Was interesuje co kremlowska propaganda myśli o czymkolwiek?
"Polska kupuje brakujący szacunek za oceanem"
Rządowy dziennik "Rossijskaja Gazieta" pisze zaś, że "prezydent Polski zrobił wszystko, by jego kraj stał się celem dla odwetowego uderzenia Rosji".
"Rosyjska "Niezawisimaja Gazieta" pisze dzisiaj, że wzmacnianie kontyngentu wojskowego Stanów Zjednoczonych w Polsce doprowadzi do podwyższenia ryzyka militarnego i spowoduje reakcję zwrotną Moskwy. Rządowa "Rossijskaja Gazieta" swój okładkowy tekst opatrzyła tytułem "Duda drogo płaci za strach".