Clicks46
lv.news

Francisks ir iegrimis Zančetas skandālā

Argentīnas izdevums ElTribuno.com (21. februāris) publicēja piecas lapas no 2016. gada aprīļa ziņojuma par bijušo Orānas bīskapu Gustavo Zančetu.

Ziņojumu parakstījuši trīs bijušie vikāri un divi Orānas mācītāji.

Tas apstiprina, ka kopš 2015. gada pāvests Francisks zināja par Zančetas skandālu un ka Vatikāna runasvīrs Alessandro Gisotti meloja .

Ziņojums liecina, ka Zančetas sabrukums sākās 2015. gada septembrī, kad viņš lūdza savu sekretāru Luisu Díazu lejupielādēt attēlus, ko viņš bija saņēmis savā mobilajā telefonā. To darot, Díazs atklāja Zančetas kailfoto, kuras viņš bija nosūtījis citiem, izmantojot whatsapp.

Tika informēts Buenosairesas kardināls Poli, nuncijs Emils Šērigs un pāvests Francisks. Mēnesi vēlāk Zančeta tika izsaukts pie Franciska. Zančeta apgalvoja viņam, ka fotogrāfijas ir viltotas, lai gan tajās viņš parāda savu guļamistabu.

Ziņojumā Zančeta arī tiek apsūdzēts par „dīvainu attieksmi” pret saviem semināriem.

Zančeta kopā ar viņiem ar zibspuldzi uzņēma attelu savā telpā nakts vidū vai, kad viņi piecēlās, lūdza viņus dot viņam masāžu, apsēdās uz gultām, iedrošināja viņus dzert alkoholu un parādīja zināmu priekšroku skaistākajiem.

Otrais ziņojums, kas papildināts ar semināru vēstulēm, 2017. gadā sekoja, kad parādījās semināristu ļaunprātīga izmantošana, piespiežot Zančetu atkāpties. Drīz pēc tam Francisks pārcēla viņu uz Vatikānu.

#newsUqsktopfjq