Clicks29
lt.news

Naujausia informacija apie niekingą teisminį procesą prieš Kardinolą Pelą

Paaiškėjo daugiau įrodymų apie pašiepiantį Melburno teismą prieš Kardinolą Georgą Pelą, informaciją publikavo tinklalapis CatholicNewsAgency.com (gruodžio 17).

Pelas buvo pripažintas „kaltu“ gruodžio 11-ąją dėl dviejų Melburno Katedros choro berniukų „išnaudojimo“, tiksliai 10.30 ryto iškart po sekmadienio mišių, kuriose dalyvavo šimtai žmonių.

Prokurorai nesugebėjo identifikuoti tikslios nusikaltimo datos ir kalbėjo apie „periodą tarp 1996-ųjų rugpjūčio ir gruodžio“.

Vienas berniukas iš dviejų „aukų“ savo motinai bent jau du kartus teigė, jog jis niekada nebuvo lytiškai išnaudotas prieš savo mirtį 2014-aisiais nuo narkotikų perdozavimo. Kitas berniukas buvo teismo salėje ir savo mamai apie „lytinius išnaudojimus“ prakalbo tik kartą ir tik po to, kai pirmoji auka mirė.

Pelas, būdamas Melburno Arkivyskupu, įprastai 10.30 val. ryto laikydavo sekmadienio mišias, kuriose choro berniukai reguliariai dainuodavo. Vis dėlto, 1996-aisiais tarp rugpjūčio ir gruodžio choras dalyvavo tik du kartus dėl Katedros restauracijos darbų.

Abiejų mišių metu choras dalyvavo praktikoje vos tik mišios baigėsi, taigi, dviejų choristų berniukų dingimas būtų tučtuojau pastebėtas.

Vienu iš tų dviejų sekmadienio mišių Pelas turėjo svečių ir su jais dalyvavo susitikime iškart po mišių.

Kunigas, kuris dalyvavo visose Pelo laikomose mišiose būtent toje Katedroje, policijai teigė: „Dar niekada ankščiau, nei per mišias ar po jų, Arkivyskupas tiesiogiai nebendravo su niekuo išskyrus manimi, kai aš dalyvavau ceremonijose“.

Kitas liudininkas teisme pareiškė, jog Pelui reikėjo pagalbos po mišių nusivilkti dvasininko drabužius ir todėl jis niekada negalėjo likti vienas.

Tas pats liudininkas Victoria policijai nurodė, jog Katedros išplanavimas nesiderina su pateiktais kaltinimais.

Teisėjas atskyrė ir visiškai uždraudė Kardinolo ginantiesiems tarpusavyje kalbėtis ir diskutuoti teisme, jog pagrindiniam kaltintojui nebūtų apsunkinta teigti savo (melagingą) tiesą.

Paveiksliukas: George Pell, © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-SA, #newsCwrxirreaw