Clicks492
pl.news
3

Franciszek poszedł na "zasadnicze ustępstwa" w rozmowach z komunistycznym reżimem

Papież Franciszek poszedł na "zasadnicze ustępstwa" w rozmowach z Chinami na temat wyboru biskupów, donosi 5 lutego redakcja reżimowej gazety z Pekinu, Global Times.

Gazeta chwali Franciszka za bycie człowiekiem "mądrym", który cieszy się "pozytywnym odbiorem" wśród chińskiej "publiki". Pekin i Watykan mają nawiązać stosunki dyplomatyczne "wcześniej czy później".

Komunistyczna redakcja wierzy, że "dyplomaci Pekinu mogą prowadzić negocjacje odpowiednio, mając na uwadze interes narodowy i wierzenia katolików".

Chiny są znane z prześladowań chrześcijan, burzenia kościołów i zmuszania kobiet do aborcji.

Grafika: Xi Jinping, © Narendra Modi, CC BY-SA, #newsRhjxthpqfa
ŚW.FILOMENA
.... Dołącz do międzynarodowego czuwania modlitewnego ! JEZUS PROSI: Wzywam do wielkiej modlitwy za Europę w tym czasie. Z soboty na niedzielę, tj. z 10/11. 02. 2018r. o północy kolejny raz łączymy się duchowo odmawiając wszystkie 4 części różańca św. Oprócz stałych intencji - o ochronę Misji Zbawienia, ratowanie dusz od potępienia oraz zjednoczenie i umocnienie Armii Reszty - będziemy modlić …More
.... Dołącz do międzynarodowego czuwania modlitewnego ! JEZUS PROSI: Wzywam do wielkiej modlitwy za Europę w tym czasie. Z soboty na niedzielę, tj. z 10/11. 02. 2018r. o północy kolejny raz łączymy się duchowo odmawiając wszystkie 4 części różańca św. Oprócz stałych intencji - o ochronę Misji Zbawienia, ratowanie dusz od potępienia oraz zjednoczenie i umocnienie Armii Reszty - będziemy modlić się też za Europę, o osłabienie wpływu III wojny światowej i towarzyszących jej wydarzeń. - Dołącz do międzynarodowego czuwania modlitewnego ! JEZUS PROSI: Wzywam do wielkiej modlitwy za Europę w tym czasie
predex
Chyba namówił go do tego kardynal marks engels i lenin.
yaphet
Bergolio robi ludziom dobrze, tylko znamienne jest to, że tymi ludźmi nie są katolicy.