Clicks36
lt.news

„Individualaus atvejo“ gudrybė: kardinolas Marksas palaimina homoseksualias poras

Miuncheno kardinolas, 64-erių Reinhardas Marksas skatina savo kunigus laiminti homoseksualus liturgine „paskata“ (vokiškai: Zuspruch), maža to, jis taip pat priduria: „Aš čia nematau jokios problemos“.

Marksas vasario 3-ąją davė interviu vokiškam naujienraščiui Bayerischer Rundfunk, laikraščio redaktoriams jis teigė, kad nenori, jog jo žodžiai būtų suprasti, kaip bendras pritarimas gėjų santuokų palaiminimui, nors tai tiksliai ir yra jo dėstomų žodžių pasekmė, o jis tą puikiai žino.

Marksas į klausimą, ar gėjų poros galėtų būti palaimintos atsakė taip: „Sutinku, nėra jokių bendrų sprendimų“. Jis nori pristatyti šią gėjų palaiminimo problemą į „individualių atvejų“ sritį ir šitaip gudrauti bei teigti, kad gėjų porų palaiminimas priklauso išimtims, kurios „negali būti reguliuojamos“, nors Bažnyčia ir Evangelija kiekvieną homoseksualų aktą laiko mirtina nuodėme.

Vis dėlto, Marksas nori apkrauti parapijų kunigus ir priversti priimti tokius sunkius sprendimus: ar galima laiminti (labai amoralias) homoseksualų poras, ar ne. Jau greitai nesutikimas laiminti gėjų santuokas ir poras bus pagrindinė priežastis, kodėl kunigai Vokietijoje neteks darbo ir bus atleidžiami.

#newsYoqzveghab