Clicks81
tr.news

Yozlaşmış Yargı: Masum Rahibe Teresa Rahibesi Hapishanede Çürüyor

Hindistan Piskoposları Genel Sekreteri 58 yaşındaki Piskopos Theodore Mascarenhas, 15 Şubat tarihinde, UcaNews.com'a yaptığı açıklamada, hapishanedeki yaşlı Rahibe Teresa Rahibesi Concelia Baxla'yı ziyaret ettiğini bildirdi.

Rahibe Concelia, Ranchi'deki evlenmemiş anneler için kurulan Rahibe Teresa Manastırı'nın yöneticisiydi. Temmuz 2018'de, şu an “düzensiz evlat edinme” olarak anılan “çocuk kaçakçılığı” suçlamasıyla tutuklandı. Rahibe, diyabet hastası ve varisli damarlardan mustarip.

Çocuğun annesi, gönüllü olarak bebeğini devrettiğini belirtti. Mascarenhas, Rahibe Concelia'nın masum olduğunu söylüyor.

Kefaletle serbest kalması için yapılan her girişim, bazen birkaç dakika içinde, açıkça reddedildi.

Mascarenhas, Rahibenin önündeki çift korkuluklu ve tel örgülü bir pencerenin ardında ortaya çıktığı anı anlatıyor: “Bana uzun süre gözleri dolu dolu baktı ve ağlamaya başladı.”

"Beni bağışlayın, Efendim, Kilise'ye utanç getirdim, ama masumum, Efendim" dedi.

Piskopos, kiliseyi cezalandırmak için siyasi güçlerin kullandığı bu “bencil olmayan rahibe” için tam hayranlığını itiraf ediyor: “Kendi travması için endişelenmedi. Tutuklanmasının Kilise'ye verdiği zarardan endişeliydi."

“Sürekli dua ediyorum”, dedi ve devam etti ”Ey, Mesih, sen benim için acı çektin ve öldün, masum olmama rağmen bu ıstırabına katlanamaz mıyım hiç. Tanrı'nın isteğini kabul ediyorum”.

Resim: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-SA, #newsHsxprpmoug