Clicks13
Peter(skala)

25.marec - biela stužka - Deň počatého dieťaťa

Bratislava 22. marca (TK KBS) Tím Národného pochodu za život pozýva podporiť verejnú informačnú kampaň ku Dňu počatého dieťaťa, ktorý si každoročne pripomíname 25. marca. Kampaň pripomína základný vedecký fakt, že život sa začína počatím a podľa Ústavy SR, článku 15, je každý život hodný ochrany pred narodením. Misiou Národného pochodu za život je verejným spôsobom na celoslovenskej úrovni vyjadriť túžbu a žiadosť po tom, aby bol chránený život každého človeka.

Kampaň “25. marec - Deň počatého dieťaťa” organizuje občianske združenie Fórum života, ktoré participuje aj na príprave Národného pochodu za život. Každoročne si takto 25. marca na Slovensku okrem Dňa zápasu za ľudské práva pripomíname aj práva nenarodených. Organizátori aj tento rok volia kampaň v uliciach slovenských miest. Symbolom kampane je biela stužka; dobrovoľníci ju budú spolu s informačným letákom rozdávať v uliciach 25. marca 2019. Viac o kampani je na stránke www.25marec.sk.

"Podporujeme Deň počatého dieťaťa a pozývame všetkých, aby si 25. marca pripli bielu stužku. Tohtoročný 15. ročník kampane pripomína, že záleží na živote každej ľudskej bytosti. A je to skutočne tak. Aj nenarodené deti sú takí istí ľudia ako my a preto na ich živote záleží úplne rovnako ako na živote kohokoľvek z nás," vysvetľuje Marek Michalčík, hlavný koordinátor Národného pochodu za život.

Národný pochod za život sa uskutoční presne o pol roka 22. septembra 2019 v Bratislave.

Národné pochody za život v Bratislave a v Košiciach boli vo svojom čase najväčšími verejnými zhromaždeniami uskutočnenými od roku 1989. Do hlavného mesta prišlo pred tromi rokmi na pochod manifestovať za ochranu každého ľudského života od počatia po prirodzenú smrť podľa odhadov až 85 000 občanov. Pochod v Bratislave nadviazal na prvý rovnako úspešný Národný pochod za život v Košiciach z roku 2013. Tretí Národný pochod za život sa uskutoční 22. septembra 2019 v Bratislave.

TK KBS informoval Marek Michalčík