Clicks2.5K
pl.news
91

Klerykalizm: arcybiskup twardej linii usprawiedliwia obrażanie klęczących wiernych

Administrator Santiago de Chile, Celestino Aós, twierdzi uparcie, że odmowa udzielenia Komunii klęczącym wiernym była prawidłowa.

Powiedział 14 maja CruxNow.com: "tam, gdzie jesteś, dostosuj się do tego, co widzisz".

Ale to nie jest stanowisko Kościoła. Kongregacja ds. Liturgii w lipcu 2002 nazwała "każdą odmowę udzielenia Komunii Świętej członkowi zgromadzenia wiernych na podstawie klęczącej pozycji śmiertelnym naruszeniem jednego z podstawowych praw wiernych chrześcijan".

Aós dodał, że "Chrystus jest w Świętej Hostii czy stoję, czy klęczę" [dlaczego więc dyskryminować klęczących wiernych?].

Później obraca to nadużycie w problem swoich ofiar: "jeśli czuli się poniżeni, proszę o wybaczenie, nie taki był mój zamiar".

Podkreśla, że nie czuje skruchy: "mimo incydentu jestem spokojny". Nadużycie Aósa stało się viralem po tym jak doniosłą o nim Gloria.tv.

#newsCjqxnlhmga

Krzysiekk
ZWIERZĘTA KLĘKAŁY ŻEBY NAWET CI BEZ MYŚLI ZROZUMIELI... Kto czuje się równy z Bogiem żeby przed nim stać ?? Gdzie jest pismo Benedykta 16 na ten temat, czemu biskupi nie podali go wiernym ?? Jasno napisał KOMUNIA NA KLĘCZĄCO I DO UST.. Wyjątkiem są osoby chore, i gdy msza odbywa się na zewnątrz w deszczu. DIABEŁ NIE MA KOLAN I NIE PADA PRZED BOGIEM ŻYWYM UKRYTYM W EUCHARYSTII
xmireknowak and 6 more users like this.
xmireknowak likes this.
edek28 likes this.
Katarzyna_M likes this.
Marianna1234 likes this.
sandacz100 likes this.
Weronika....S likes this.
icowałek likes this.
romek3377
Jakie to smutne i przewrotne - jeżeli nie przed Bogiem, to przed kim mamy klękać.
Oznaka małej wiary i pychy...
edek28 and 6 more users like this.
edek28 likes this.
turysta569 likes this.
Marianna1234 likes this.
sandacz100 likes this.
Weronika....S likes this.
icowałek likes this.
xmireknowak likes this.
PiotrM likes this.
grafix
Z tego co wiem cały Episkopat Chile został Ekskomunikowany przez Papieża.
grafix Papieżem jest Benedykt XVI więc raczej ich nie ekskomunikował.
Irenikus likes this.
Obłudniku Papieżem jest Franciszek!
imaginaria 20 lutego sam Franciszek oficjalnie poprosił aby modlić się za papieża Benedykta XVI. Więc wyrażaj się prymitywie kulturalnie i w zgodzie z rzeczywistością.
Rafał_Ovile Dlatego że tytuł papieża Benedykt XVI będzie nosił do końca życia... Tak do działa z tytułowaniem w kościele... z resztą nie tylko... bo do byłych prezydentów i premierów, również zwracamy się per prezydencie, premierze, mimo, że już dawno swojej funkcji nie pełnią... Wypowiedź papieża Franciszka nie sprawiła jednak, że stracił on swój urząd w KK na rzecz Benedykta XVI :D dziwnie, że …More
Rafał_Ovile Dlatego że tytuł papieża Benedykt XVI będzie nosił do końca życia... Tak do działa z tytułowaniem w kościele... z resztą nie tylko... bo do byłych prezydentów i premierów, również zwracamy się per prezydencie, premierze, mimo, że już dawno swojej funkcji nie pełnią... Wypowiedź papieża Franciszka nie sprawiła jednak, że stracił on swój urząd w KK na rzecz Benedykta XVI :D dziwnie, że trzeba niektórym takie rzeczy tłumaczyć
januszz
pamietaj biskupie że wierni też tworzą kościół i czesto są głosem twojego sumienia,dla BOGA najwiekszy szacunek,doceniliśmy wartość klekania w momencie w którym nam go zabraliście,ja też pragne kleczeć
Każdy pasterz odmawiający Komunii Świętej na klęcząco i wymuszający niegodną postawę staje się drapieżnym wilkiem w owczej skórze, który porywa i rozprasza owce w stadzie.
mk2017 and 2 more users like this.
mk2017 likes this.
Katarzyna_M likes this.
Weronika....S likes this.