Clicks20
lt.news

Burke: Ar Pranciškus Dubia kardinolus laiko „kvailiais“?

Dubia kardinolų klausimai, kuriems Popiežius Pranciškus atsisako pateikti išsamią analizę, yra „labai svarbūs“, balandžio 27-ąją Bratislavoje, Slovakijoje, vykusios konferencijos metu aiškino kardinolas Raimondas Burke.

Burke pakomentavo: „Jei mes, kardinolai, skaitome dokumento Amoris Laetitia tekstą ir apčiuopiame rimtų problemų ir klausimų, bet popas mus laiko kvailiais arba bukagalviais ir atsisako pateikti atsakymą, visgi, mes nesame vieninteliai kuriems tie klausimai kyla“.

Kardinolas paneigė keistą italų filosofo Roko Butiglione knygoje pateiktą argumentą, jog svetimautojai galėtų būti subjektyviai nekalti dėl neįprastai susiklosčiusių situacijų.

Burke aiškino, jog toks argumentas gali būti priskirtas atskiro individo poelgiams, bet tikrai nėra tinkamas pavyzdys tiems, kurie gyvena nuolatinėje nuodėmėje.

Jis pabrėžė, jog jei išsiskyrusieji įžengia į antruosius santykius, „tuomet santuoka tikrai nėra neišardoma“.

Kardinolas visiems priminė, jog katalikų mokymai dėl santuokos per amžius buvo bandomi pakeisti. Vis dėlto, „Katalikų Bažnyčia yra vienintelė Bažnyčia, išlikusi visiškai ištikima Viešpačiui ir jo mokymams ir tai teisinga“.

Burke papasakojo istoriją, kai 2014-aisiais kunigas Niujorke buvo užkalbintas liuteronų ministro, kuris pasakė: „Mes atsisakėme šių mokymų prieš labai ilgą laiką, bet visuomet pasitikėjome Katalikų Bažnyčia, kad tradicijos bus išlaikytos“.

Paveiksliukas: Raymond Burke, #newsVvoxvmdtas