Clicks55
lt.news

Pranciškus: „Aš neišskiriu katalikų, stačiatikių ir protestantų“

Popiežius Pranciškus yra patenkintas, jog buvusi Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen - pro-gėjų ideologė - yra naujoji pagrindinės ES vykdomosios valdžios institucijos, Europos Komisijos, prezidentė.

„Moterys suvienija“, - Italijos dienraščiui La Stampa teigė Popiežius Pranciškus (rugpjūčio 9). Romos vyskupui atrodo, jog pagrindinis ES iššūkis yra „dialogas“, nors pats popas dažnai savo paties Bažnyčioje „sunaikina“ bet kokios formos dialogą.

Visi tie, kas kritikuoja masinę imigraciją, primena, pasak Pranciškaus, „Hitlerį 1934-aisiais“.

Pranciškus pasinaudojo pasisakančiųjų prieš abortą išsireiškimu „teisė gyventi, kad galėtų propaguoti masinę imigraciją ir teigti (klaidingai), jog nelegalūs imigrantai, ieškantys prieglobsčio Europoje, bėga nuo „karo“ ar „bado“. Popiežius sugalvojo itin keistą pasiūlymą perkelti „migrantų bendruomenes“ į „ištuštėjusius miestus“ Europoje, kas tuomet „atgaivintų vietos ekonomiką“.

Pranciškus teigia, jog ES turėtų atnaujinti savo (neaiškias) „žmogiškąsias vertybes“. Tik po šio išsireiškimo jis pridūrė: „Kai aš tai sakau, aš neišskiriu katalikų, stačiatikių ir protestantų“.

Popiežius tiki, jog Amazonės sinodas bus „vedama pačios Šventosios Dvasios“, tarsi tai būtų kažkoks antgamtinis renginys. Celibato panaikinimas „paprasčiausiai yra viena iš Instrumentum Laboris temų“, aiškino popas.

Šiame pasaulyje Pranciškus labiausiai bijo „nykstančios biologinės įvairovės“, „naujų mirtinų ligų“ bei „gamtos niokojimo“.

Didžioji interviu dalis buvo apie Europos Sąjungą, tirpstančius ledynus, Sibiro miškų gaisrus, žemės „perviršio dieną“, deguonį, biologinę įvairovę, trąšas, atviras kasyklas bei Gretą THunberg. Nė viena šių temų neliečia Šventojo Sosto pareigų.

#newsDnjezlqapr