Clicks221
m.rekinek
42

Facebook kontra antyszczepionkowcy. Firma Zuckerberga zapowiada cenzurę w serwisie

Facebook zastanawia się, w jaki sposób zmierzyć się z problemem informacji rozpowszechnianych w serwisie przez tzw. antyszczepionkowców. Chodzi o ludzi, którzy tworzą oraz propagują teorie na temat szkodliwości szczepionek i ich negatywnego wpływu na zdrowie.

Największy serwis społecznościowy zabrał głos w tej sprawie po tym, jak amerykańscy politycy i eksperci zaczęli apelować do firmy, by podjęła wreszcie jakieś działania.

Politycy i eksperci apelują do Facebooka

Kongresmen Adam Schiff z Partii Demokratycznej napisał 14 lutego list do Marka Zuckerberga, w którym wskazał, że Facebook i Instagram (należący do Facebooka) podsuwają użytkownikom przekaz, zniechęcający do szczepienia dzieci, co według polityka jest bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia obywateli USA. O co chodziło kongresmenowi?

Serwisy społecznościowe, a Facebook zwłaszcza, oferują świetne narzędzia do tego, by promować przeróżne idee, skrzykiwać zwolenników różnych rozwiązań i motywować ich do działania. Antyszczepionkowcy również z nich korzystają.

Antyszczepionkowcy i Facebook

Jednym z takich narzędzi są grupy, które mogą być zamknięte, a ich twórcy lub administratorzy mogą dokonywać selekcji członków. Łatwo więc stworzyć grupę złożoną wyłącznie z osób podzielających dany podgląd (np. ten, że szczepionki wywołują autyzm), które utwierdzają się wzajemnie o słuszności swoich przekonań oraz motywują do działania (w przypadku antyszczepionkowców do nieszczepienia dzieci, a czasem do korzystania z alternatywnych metod "leczenia", a nawet do lobbowania polityków na rzecz zmiany prawa).

Jakie zmiany miałby wprowadzić Facebook?

Facebook zapowiedział, że być może wprowadzi w swoim algorytmie takie zmiany, które spowodują, że grupy stworzone przez antyszczepionkowców nie będą pojawiać się jako polecane innym użytkownikom. Chodzi o "Proponowane grupy" – listę rekomendacji, które użytkownicy widzą po prawej stronie strony Facebooka, gdy wchodzą na profile grup, do których dołączyli w przeszłości.

Firma wspomina też o możliwości wprowadzenia takiej zmiany, która sprawi, że grupy rozpowszechniające niewygodne informacje nie będą pojawiać się wysoko w wynikach wyszukiwania. Zamiast nich mają pojawiać się profile czy grupy oferujące poprawne politycznie informacje.

Nie wiadomo jednak, na razie, czy Facebook się na to zdecyduje, a jeśli tak, to kiedy takie zmiany wprowadzi.

Społeczności mobilizujące się w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, Twitter czy YouTube, nie są ani główną, ani jedyną przyczyną rosnącej popularności teorii antyszczepionkowych.

Eksperci ze Światowej Organizacji Zdrowia przyznają, że powodów, dla których ludzie nie decydują się na szczepienia, jest wiele. (Organizacja wciągnęła ostatnio niechęć do szczepień na listę 10 największych zagrożeń dla zdrowia w 2019 roku). Wskazują np. na brak świadomości co do zagrożenia, trudniejszy dostęp do szczepionek, ale i brak zaufania.

Faktem jest jednak, że internet i takie serwisy jak Facebook czy YouTube ułatwiają różnym autorom propagującym prawdziwe informacje, dotarcie do wielu ludzi z różnych zakątków świata w szybkim czasie.

Na podstawie informacji na businessinsider.com.pl/…/y7zq1nm
Szczepienia: Od ukrywania prawdy do KATASTROFY [film

"ZASZCZEPIENI"]

Poniższy film mnie wstrząsnął. Jawna zbrodnia na narodach.

Link: film z polskimi napisami


www.cda.pl/video/988056e0
Nemo potest duobus dominis servire ! and one more user like this.
olek19801 likes this.
olek19801
narzędzie diabła
m.rekinek
,,Facebook zapowiedział, że być może wprowadzi w swoim algorytmie takie zmiany, które spowodują, że grupy stworzone przez antyszczepionkowców nie będą pojawiać się jako polecane innym użytkownikom. Chodzi o "Proponowane grupy" – listę rekomendacji, które użytkownicy widzą po prawej stronie strony Facebooka, gdy wchodzą na profile grup, do których dołączyli w przeszłości.

Firma wspomina też o …More
,,Facebook zapowiedział, że być może wprowadzi w swoim algorytmie takie zmiany, które spowodują, że grupy stworzone przez antyszczepionkowców nie będą pojawiać się jako polecane innym użytkownikom. Chodzi o "Proponowane grupy" – listę rekomendacji, które użytkownicy widzą po prawej stronie strony Facebooka, gdy wchodzą na profile grup, do których dołączyli w przeszłości.

Firma wspomina też o możliwości wprowadzenia takiej zmiany, która sprawi, że grupy rozpowszechniające niewygodne informacje nie będą pojawiać się wysoko w wynikach wyszukiwania. Zamiast nich mają pojawiać się profile czy grupy oferujące poprawne politycznie informacje."