Clicks144

V Madride bude blahorečená Maria Guadalupe Ortizová, prvá laička Opus Dei

Mária Guadalupe Ortizová, laička, ktorá bude blahoslavená v Madride 18. mája 2019

CIRKEV


V Madride bude blahorečená Maria Guadalupe Ortizová, prvá laička Opus Dei

V sobotu 18. mája bude v Madride vyhlásená za blahoslavenú Maria Guadalupe Ortizová, laická misionárka Opus Dei. Blahorečeniu bude predsedať kardinál Angelo Becciu, prefekt Kongregácie pre kauzy svätých.

Ide o vôbec prvé blahorečenie laičky z Opus Dei. Plným menom Maria Guadalupe Ortiz de Landazuri sa narodila v roku 1916 v Madride a bola vyštudovanou chemičkou. Jej takzvaná „jednoduchá“ svätosť spočívala v tom, že vždy stavala Ježiša do centra svojho života.

Ako členka Opus Dei osobne založila jeden z domov prelatúry v Mexiku. So svojím duchovným otcom, ktorým bol sv. Josemaría Escrivá, si vytvorila hlboký duchovný vzťah, z ktorého sa zachovalo asi 300 listov vzájomnej korešpondencie. Zomrela ako 58-ročná v roku 1975 v Pamplone.

Kardinál Becciu v rozhovore pre Vatikánsky rozhlas zhrnul odkaz zakrátko blahoslavenej Marie Guadalupe do jednej vety: „Ak ťa Boh volá, neboj sa, vrhni sa do toho. S ním môžeš vytvoriť veci, ktoré si ani nevieš predstaviť.“
Vydá KBS stanovisko k zneucteniu Drážovského kostola v predvolebnej kampani KDH k voľbám do parlamentu EÚ? Alebo sa vyjadrujú výhradne a iba k jednej politickej strane?
Kallistratos likes this.
dalila likes this.