Clicks914
danutadubiel
624

TANGO NA PLACU ŚW. PIOTRA..., A ŁÓDŹ PIOTROWA ZBACZA Z KURSU i ..... !!!

Sacerdos Hyacinthus - DZIĘKUJĘ ZA TEN ARTYKUŁ...

TANGO NA PLACU ŚW. PIOTRA A ŁÓDŹ ZBACZA Z KURSU...
Sacerdos Hyacinthus 2015-01-03 20:10:23
Jakaż przedziwna sytuacja nam nastała: łatwo się emocjonujemy jednym zdaniem wypowiedzianym przez tego czy innego hierarchę, bo powiedział zdanie klarownie katolickie!
Nie możemy jednak tracić sprzed oczu wizji ogólnej: sytuacja Kościoła jest dzisiaj katastrofalna. Kto poznał autentyczną doktrynę katolicką zawartą w Piśmie Świętym i Tradycji, i kto obserwuje aktualny stan rzeczy w Kościele, ten wie, że ta diagnoza nie jest przesadzona. Jest realistyczna. Prawdziwa. Nie dajmy się zwieść. Czuwajmy, bo czas jest trudny i od każdego z nas wymaga wyostrzonego poczucia odpowiedzialności. Chodzi o odpowiedzialność przed Panem Bogiem za zachowanie i przekazanie innym nieskażonej katolickiej wiary - jedynej wiary dającej zbawienie duszy.

Prof. Roberto de Mattei po raz kolejny mówi z troską o tejże katastrofalnej sytuacji Kościoła.

TANGO NA PLACU ŚW. PIOTRA ( kliknij ! ) - A ŁÓDŹ ZBACZA Z KURSU...

"Największy dramat naszego czasu nie polega na agresji z zewnątrz, lecz na tajemniczym procesie samozniszczenia Kościoła, procesie, który dochodzi do swych ostatecznych konsekwencji... Jest to zło, które nie bierze się znikąd. To zło ma swoich odpowiedzialnych. A w tym przypadku są to ludzie Kościoła, którym śni się zastąpienie Mistycznego Ciała Chrystusa nowym organizmem, poddanym nieustannej ewolucji bez prawdy i bez dogmatów".
Cenna także wypowiedź kard. Burke, który zagrzewa do walki w obronie ewangelicznej prawdy o małżeństwie.
A wzmianka o Titanicu obrazuje skalę dramatu i niefrasobliwości wielu...

Cały artykuł prof. Roberto de Mattei:
www.corrispondenzaromana.it/tango-in-san-pi…

**********************************************************************************
TŁUMACZENIE TRANSLATOREM...

Tango Papa (Roberto de Mattei Il Foglio do w 1.03.2015) Może jutro będzie historycy pamiętają, że w 2014 roku na Placu Świętego Piotra tańczył tango, a chrześcijan zostało zamordowanych na Wschodzie i Kościoła był na krawędzischizmy. Ta atmosfera lekkości i nieświadomości nie jest nowa w historii. W Kartaginie, pamięta Salwian z Marsylii, tańczyła i ucztował w przededniu najazdu Wandalów i Petersburgu, według zeznań amerykańskiego dziennikarza Johna Reeda, a bolszewicy podbili teatry zasilania i restauracje nadal tłoczno.Panie, jak mówi Pismo, zaślepia tych, którzy chcą stracić (J 12, 37-41).

Głównym dramat naszych czasów nie jest jednak agresja, która przychodzi z zewnątrz, ale to tajemniczy proces samozniszczenia Kościoła, który przyjdzie do ostatnich konsekwencji, po zgłoszone po raz pierwszy przez Pawła VI w słynnym przemówieniu na Lombard Seminary 07 grudzień 1968. rozbiórki nie jest procesem fizjologicznym. To zło, które ma menedżerów. A sprawcy są w tym przypadku tych duchownych, którzy marzą o wymianie Mistyczne Ciało Chrystusa w nowym ciele, z zastrzeżeniem wieczystego ewolucji bez prawdy, bez dogmatów.

Uderzające obraz sytuacji był oferowany na koniec 2014 roku przez dwóch dokumentach, na Kościół, odpowiednio, opublikowanych przez francuski dziennik "Le Figaro" i włoskiej gazety "La Repubblica".

"Le Figaro", gazeta centrum, znanej z umiarem, poświęcił swoje uzupełnienie w grudniu, "Figaro Magazine", w wydzielają Guerre au Watykanie. Skomentuj ten pape bouleverse L'Eglise: François strony, pod redakcją: 11 Jean-Marie Guénois, uważana za jedną z najpoważniejszych i właściwe watykaniści.

"Coś wydaje się przewrócić w Kościele po synodzie w rodzinie jesienią 2014 - pisze Guénois - i gromadzeniu wskazówek uprawnionych do pytania: Kościół nie ryzykować diaffrontare burzę pod koniec 2015 roku, po drugiej sesji Synodu na temat rodziny? "Guénois ujawnia istnienie" tajnej wojny "między kardynałów, która ma za cel zdobycie władzy.Prąd z nich jest walka idei, która ma za główny przedmiot nauczania Kościoła na temat rodziny i małżeństwa. Franciszek jest oskarżony w Kurii autokratycznej władzy, że francuski dziennikarz podsumował w formule: "Quand transza, Pape spotkali pas de GANTS" (Gdy Papież zdecyduje, nie używać rękawic), ale prawdziwym problemem jest jego wizja Kościoła, inspirowane przez prądy i zalecane najbardziej postępowy Watykanu. Według Guénois, trzy teologowie określają nowe cele: niemiecki kardynał Walter Kasper, biskup Bruno Forte włoskie i argentyńskie Arcybiskup Victor Manuel Fernandez. "A" to trio, który dał ognia do proszku na Synodzie na rodzinę! "Kasper, nawiasem mówiąc, jest głową barana o dopuszczenie rozwiedziona i ponownie wyszła za mąż do sakramentów, Forte jest zwolennikiem legalizacji homoseksualizmu i Fernandez wiodącym członkiem teologii Peronist ludzi.

Guénois wywiad następnie Synodu Kardynał Burke, który, jak to miał w zwyczaju, rozmawiała z krystaliczną klarownością: "Synod było trudne doświadczenie. Była kolejka, że kardynała Kaspera, można powiedzieć, z którymi są one klasyfikowane tych mieli w ręku kierunek Synodu. W rzeczywistości dokument pośrednia wydawało się, że zostały już napisane przed wystąpieniach Ojców synodalnych! A według jednej linii, na rzecz pozycji kardynała Kaspera ... Również wprowadzono homoseksualne pytanie - to nie ma nic wspólnego z kwestią małżeństwa - patrząc na to pozytywne elementy. (...) To było bardzo niepokojące. Jak również fakt, że w końcowym sprawozdaniu zostały utrzymane sekcje na temat homoseksualizmu i rozwiedli żyjących w nowych związkach, ale nie zostało przyjęte przez większość życzenie biskupów. (...) Jestem bardzo zmartwiony - dodaje kartę. Burke -. I nazywają to wszystkich katolików, świeckich, kapłanów i biskupów, do zaangażowania, od teraz aż do następnego Zgromadzenia Synodu, w celu doprowadzenia do światła prawdy o małżeństwie "

Że obawy Kardynał Burke są uzasadnione świadczy tygodniowym dodatku "piątek Rzeczpospolitej" z 27 grudnia 2014 w całości poświęcona ankietę na temat Kościoła: 98 stron z 20 artykułów, które opisuje "nowa era Franciszka, między przeciwnikami święci, grzesznicy, i prześladowani ".

Próbka "Rzeczpospolitej" jest kardynał Reinhard Marx, arcybiskup Monako i Freising, co potwierdza jej otwarcie dla rozwiedzionych żyjących w nowych związkach i par homoseksualnych, zaprzecza moralny dekadencji Zachodu, i mówi, że "tzw sekularyzacja jest rozwój potrzebują wolności. I wolne społeczeństwo jest postęp, zgodnie z rzeczywistym punktu widzenia Ewangelii. "Franciszek mówi, "chce doprowadzić Kościół do oryginalnego życie jego zeznań. Ma jasny obraz tego, co chce, ale nie wynika z ustalonej z góry, personel lub wcześniej określona, lub programu rządu. Lancia sygnały i podaje przykłady, jak to miało miejsce w Synodu poświęcone małżeństwa i rodziny. "

W ramach tej samej dokumentacji, Marco Ansaldo, w wywiadzie pt Franzoni, zemsta byłego opata czerwony, daje dużo miejsca do Giovanni Franzoni, byłego opata Bazyliki Świętego Pawła za Murami, podkreślając, że pozycje, dla których teraz został skazany podejście do tych z Watykanu. Franzoni został odwołany ze stanu duchownego, za tak dla prawa dotyczącego rozwodów i aborcji, a jego wypowiedzi do głosowania na rzecz partii komunistycznej. W związku małżeńskim z japońskiego dziennikarza ateistą, dziś nie zaniedbuje swoje pomysły i twierdzi, że "odkryła seksualność jako wzbogacenie, a nie całkowitego pozbawienia energii, które mogą być przeznaczone do Pana."

Według plotek Franciszek nie chce się przyznać do kapłaństwa jakiś żonaty ukształtowanie (tzw viri probati) i reintegracji w sakramentów kapłanów już w związku małżeńskim, zredukowane do stanu świeckiego, a tym samym Franzoni lub byłego teologa franciszkańskiego i no- Leonardo Boff globalny, który obecnie mieszka w Brazylii z towarzyszem. 17 grudnia Boff, którzy przechodzili obok teologii wyzwolenia do eko-teologii, potwierdził ANSA, że wysłał do papieża, na jego wniosek, materiał na następny encyklice, 28 grudnia, w sprzeczności z Vittorio Messori, ma Jesteśmy Kościół wyraził na jego wsparcie dla papieża Franciszka wobec pisarza nostalgiczny, z tymi słowami: "a" niezwykle ważne, ponieważ otwarta Kościół chce Franciszka z Rzymu. To musi być otwarty na najazdami Ducha zwanego przez niektórych teologów "wyobraźni Boga", ze względu na jego kreatywności i innowacyjności, w społeczeństwie, w świecie, w dziejach narodów, w indywidualnych, kościołów, a nawet w Kościele katolickim. Bez Ducha Świętego Kościół staje ciężkie instytucja, matowe, bez kreatywności i, w pewnym momencie, nie ma nic do powiedzenia światu, że nie zawsze są one doktryny powyższe doktryny, nie wzbudzając nadzieję i radość życia. "

Kto może zaprzeczyć istnieniu absolutnego zamieszania?Tango tańczyli Świętego Piotra 17 grudnia 2014 na urodziny papieża Franciszka, przypomina inną muzykę: ten, który był odtwarzany w noc tragedii Titanica. Ale potem nagle wierzchołek góry lodowej, i tancerze byli nieświadomi zbliżającego katastrofy. Dziś lodowa jest widoczne i są tacy, którzy opiekanie niemożliwe zatonięcie łodzi Piotrowej. Ale wiele osób się na baczności i mają silne poczucie, jak powiedział kardynał Burke, że Kościół jest dryfujący statek. Jesteśmy wśród nich, i dlatego my nie przywitał 2015 z tańcem i fajerwerków, ale z mocnym decyzję, aby podnieść atrakcyjność samego kardynała Burke do walki, od teraz aż do następnego Synodu, i dalej, w obronie Ewangelia prawdy o małżeństwie. (Roberto de Mattei The Gazette od 01.03.2015)
Quas Primas
Już prawie ociera się o schizmę....
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sytuacja Kościoła jest dzisiaj katastrofalna. Kto poznał autentyczną doktrynę katolicką zawartą w Piśmie Świętym i Tradycji, i kto obserwuje aktualny stan rzeczy w Kościele, ten wie, że ta diagnoza…More
Już prawie ociera się o schizmę....
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sytuacja Kościoła jest dzisiaj katastrofalna. Kto poznał autentyczną doktrynę katolicką zawartą w Piśmie Świętym i Tradycji, i kto obserwuje aktualny stan rzeczy w Kościele, ten wie, że ta diagnoza nie jest przesadzona.
tahamata and one more user like this.
tahamata likes this.
Agata.B likes this.
Quas Primas
No.... nareszcie coś mądrego. Parvusie - zacznij więc i to już, od tej chili.....
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tylko prawda wyzwala 23:12

Grzeszniku! Grzesznico! Co chwila upadasz...Męczysz się ze swoimi nałogami, których nie potrafisz …More
No.... nareszcie coś mądrego. Parvusie - zacznij więc i to już, od tej chili.....
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tylko prawda wyzwala 23:12

Grzeszniku! Grzesznico! Co chwila upadasz...Męczysz się ze swoimi nałogami, których nie potrafisz przezwyciężyć... Grzeszysz nieustannie.... I Ty chcesz nawracać innych? Obłudniku! Pokaż najpierw innym jak wygląda chrześcijaństwo w praktyce... Zacznij nawracanie świata od siebie!
3 more comments from Quas Primas
Quas Primas
Kto może zaprzeczyć istnieniu absolutnego zamieszania? Tango na Placu Świętego Piotra 17 grudnia 2014 na urodziny papieża Franciszka, przypomina inną muzykę: tę, która była odtwarzana w noc tragedii Titanica. Ale potem nagle wierzchołek góry lodowej i...... tancerze byli nieświadomi zbliżającego katastrofy. Dziś góra lodowa jest widoczna, ale są tacy, którzy tego jeszcze nie widzą.....
Agata.B likes this.
Quas Primas
Sytuacja Kościoła jest dzisiaj katastrofalna. Kto poznał autentyczną doktrynę katolicką zawartą w Piśmie Świętym i Tradycji, i kto obserwuje aktualny stan rzeczy w Kościele, ten wie, że ta diagnoza nie jest przesadzona. Jest realistyczna. Prawdziwa. Nie dajmy się zwieść. Czuwajmy, bo czas jest trudny i od każdego z nas wymaga wyostrzonego poczucia odpowiedzialności. Chodzi o odpowiedzialność …More
Sytuacja Kościoła jest dzisiaj katastrofalna. Kto poznał autentyczną doktrynę katolicką zawartą w Piśmie Świętym i Tradycji, i kto obserwuje aktualny stan rzeczy w Kościele, ten wie, że ta diagnoza nie jest przesadzona. Jest realistyczna. Prawdziwa. Nie dajmy się zwieść. Czuwajmy, bo czas jest trudny i od każdego z nas wymaga wyostrzonego poczucia odpowiedzialności. Chodzi o odpowiedzialność przed Panem Bogiem za zachowanie i przekazanie innym nieskażonej katolickiej wiary - jedynej wiary dającej zbawienie duszy.
Agata.B likes this.
Quas Primas
Teraz do rzeszy tańczących na Placu Świętego Piotra dołączyli muzułmanie....
Agata.B likes this.
danutadubiel
Sacerdos Hyacinthus 2015-01-05 10:09
"Czuwajmy, bo czas jest trudny i od każdego z nas wymaga wyostrzonego poczucia odpowiedzialności. Chodzi o odpowiedzialność przed Panem Bogiem za zachowanie i przekazanie innym nieskażonej katolickiej wiary – jedynej wiary dającej zbawienie duszy."
iivari likes this.
alanowa
"Mój rozmówca zadał w pewnym momencie bardzo ważne pytanie: dlaczego ludzie, którzy nie są katolikami, ale wierzą w realną obecność Chrystusa w Komunii, nie mogą jej przyjmować? Wspólnie doszliśmy do wniosku, że to jest chora sytuacja, która powinna się zmienić. Równocześnie stwierdziliśmy, że taki sposób myślenia może się wielu osobom nie spodobać i żartowaliśmy, że pewnie skończy się tak, …More
"Mój rozmówca zadał w pewnym momencie bardzo ważne pytanie: dlaczego ludzie, którzy nie są katolikami, ale wierzą w realną obecność Chrystusa w Komunii, nie mogą jej przyjmować? Wspólnie doszliśmy do wniosku, że to jest chora sytuacja, która powinna się zmienić. Równocześnie stwierdziliśmy, że taki sposób myślenia może się wielu osobom nie spodobać i żartowaliśmy, że pewnie skończy się tak, że za głoszenie tego typu poglądów on zostanie wykluczony ze wspólnoty protestanckiej, a ja z katolickiej." To są wspomnienia popularnego ,nagradzanego dziennikarza katolickiego Piotra Żyłki
Królowanie Chrystusa na wieki likes this.
danutadubiel 2015-01-05 17:31:44

Ona - ale jakże inna była miłość Jezusa od tej, którą Ty wyznajesz.

=======================================================

...jej " miłość " -to " miłość "i akceptacja par zboczonych , tolerancja i akceptacja dla złoczyńców , kłamców , heretyków i oszczerców . Taka " miłość " nie ma NIC wspólnego ani z prawdziwą miłością a niż Chrystusem -wszystkie …More
danutadubiel 2015-01-05 17:31:44

Ona - ale jakże inna była miłość Jezusa od tej, którą Ty wyznajesz.

=======================================================

...jej " miłość " -to " miłość "i akceptacja par zboczonych , tolerancja i akceptacja dla złoczyńców , kłamców , heretyków i oszczerców . Taka " miłość " nie ma NIC wspólnego ani z prawdziwą miłością a niż Chrystusem -wszystkie jej dzieła pochodzą z centrum Czeluści .
"....Nie możemy jednak tracić sprzed oczu wizji ogólnej: sytuacja Kościoła jest dzisiaj katastrofalna. Kto poznał autentyczną doktrynę katolicką zawartą w Piśmie Świętym i Tradycji, i kto obserwuje aktualny stan rzeczy w Kościele, ten wie, że ta diagnoza nie jest przesadzona. Jest realistyczna. Prawdziwa. Nie dajmy się zwieść. Czuwajmy, bo czas jest trudny i od każdego z nas wymaga wyostrzonego …More
"....Nie możemy jednak tracić sprzed oczu wizji ogólnej: sytuacja Kościoła jest dzisiaj katastrofalna. Kto poznał autentyczną doktrynę katolicką zawartą w Piśmie Świętym i Tradycji, i kto obserwuje aktualny stan rzeczy w Kościele, ten wie, że ta diagnoza nie jest przesadzona. Jest realistyczna. Prawdziwa. Nie dajmy się zwieść. Czuwajmy, bo czas jest trudny i od każdego z nas wymaga wyostrzonego poczucia odpowiedzialności. Chodzi o odpowiedzialność przed Panem Bogiem za zachowanie i przekazanie innym nieskażonej katolickiej wiary - jedynej wiary dającej zbawienie duszy.''
Anty_modernista
Podobnie jak działo się za czasów Lota: jedli i pili, kupowali i sprzedawali, sadzili i budowali, lecz w dniu, kiedy Lot wyszedł z Sodomy, spadł z nieba deszcz ognia i siarki i wygubił wszystkich; tak samo będzie w dniu, kiedy Syn Człowieczy się objawi.
jadwiska
ona 2015-01-05 17:30:12

Narturalnie ze JEZUS WSZYSTKICH KOCHAŁ, mało tego KOCHAL I KOCHA-bez wzgledu na postawę serca , bez wzgledu na nienawiść, bez wzgledu na wyznanie i uczciwość.Kochał Judasza,kochał tych którzy Go ukrzyzowali-zwłaszcza tych, bo przecież w bólu na krzyżu Ojca prosil aby IM ODPUSCIŁ.Jedyne czym miłość Jezusa do ludzi się rózniła to ZACHOWANIEM.Jednych przytulał, innych …More
ona 2015-01-05 17:30:12

Narturalnie ze JEZUS WSZYSTKICH KOCHAŁ, mało tego KOCHAL I KOCHA-bez wzgledu na postawę serca , bez wzgledu na nienawiść, bez wzgledu na wyznanie i uczciwość.Kochał Judasza,kochał tych którzy Go ukrzyzowali-zwłaszcza tych, bo przecież w bólu na krzyżu Ojca prosil aby IM ODPUSCIŁ.Jedyne czym miłość Jezusa do ludzi się rózniła to ZACHOWANIEM.Jednych przytulał, innych uleczał, innych nauczał bo widział w nich potencjał, a innych upomnał.Postawa nie ma nic wspolnego z Miłoscią, bo i miłość nie zależy ani od uczuć , ani od tego jak ktos nas traktuje.Sladami Jezusa kochamy wszystkich bez wyjątku, ale nasze zachowanie zależy od zachowań innych.Zatem przykład Jezusa jest idealny, jednak zrozumienie tej miłosci jak widać dla wielu trudne. ona;dziekuje
ona
A to ja zle odczytałam, myslalam ze dajesz mi rady jako ta ktora wzorujac się na miłosci Jezusa dzielnie obdarowuje nią bliznich..
danutadubiel
Ania, masz wzorować się na miłości Jezusa, ale dobrze rozumianej Jego miłości.
ona
Danusia skoro moja miłosć nie jest akuratna, to rozumiem, ze powinnam wzorować się na Twojej
danutadubiel
Ona - ale jakże inna była miłość Jezusa od tej, którą Ty wyznajesz.
ona
danutadubiel 2015-01-05 16:20:14

ks. Jacek Bałemba

Mówi się o miłości, rozumiejąc przez nią potulność powszechną i – co gorsze! – akceptację wszystkiego i wszystkich. Przywołuje się przykład samego Pana Jezusa, któryrzekomo był przychylny i tolerancyjny dla każdego człowieka, bez względu na jego postawę serca – uczciwą bądź zatwardziałą w złu”.

-----------------------------------------------…
More
danutadubiel 2015-01-05 16:20:14

ks. Jacek Bałemba

Mówi się o miłości, rozumiejąc przez nią potulność powszechną i – co gorsze! – akceptację wszystkiego i wszystkich. Przywołuje się przykład samego Pana Jezusa, któryrzekomo był przychylny i tolerancyjny dla każdego człowieka, bez względu na jego postawę serca – uczciwą bądź zatwardziałą w złu”.

----------------------------------------------------------

Narturalnie ze JEZUS WSZYSTKICH KOCHAŁ, mało tego KOCHAL I KOCHA-bez wzgledu na postawę serca , bez wzgledu na nienawiść, bez wzgledu na wyznanie i uczciwość.Kochał Judasza,kochał tych którzy Go ukrzyzowali-zwłaszcza tych, bo przecież w bólu na krzyżu Ojca prosil aby IM ODPUSCIŁ.Jedyne czym miłość Jezusa do ludzi się rózniła to ZACHOWANIEM.Jednych przytulał, innych uleczał, innych nauczał bo widział w nich potencjał, a innych upomnał.Postawa nie ma nic wspolnego z Miłoscią, bo i miłość nie zależy ani od uczuć , ani od tego jak ktos nas traktuje.Sladami Jezusa kochamy wszystkich bez wyjątku, ale nasze zachowanie zależy od zachowań innych.Zatem przykład Jezusa jest idealny, jednak zrozumienie tej miłosci jak widać dla wielu trudne
polski likes this.
danutadubiel
ks. Jacek Bałemba

„Wydaje się, że współcześnie mamy do czynienia z subtelnym procesem: przemyślnie niszczy się Ewangelię słowami samej Ewangelii. Traci na tym człowiek w odniesieniu do swoich wiecznych przeznaczeń. Mówi się o miłości, rozumiejąc przez nią potulność powszechną i – co gorsze! – akceptację wszystkiego i wszystkich. Przywołuje się przykład samego Pana Jezusa, który rzekomo był …More
ks. Jacek Bałemba

„Wydaje się, że współcześnie mamy do czynienia z subtelnym procesem: przemyślnie niszczy się Ewangelię słowami samej Ewangelii. Traci na tym człowiek w odniesieniu do swoich wiecznych przeznaczeń. Mówi się o miłości, rozumiejąc przez nią potulność powszechną i – co gorsze! – akceptację wszystkiego i wszystkich. Przywołuje się przykład samego Pana Jezusa, który rzekomo był przychylny i tolerancyjny dla każdego człowieka, bez względu na jego postawę serca – uczciwą bądź zatwardziałą w złu”.
Anty_modernista likes this.
danutadubiel
"Pomyślmy, jak bardzo bliski jest nam Bóg i jak żadna myśl ani żadne nasze słowo nie mogą się przed Nim ukryć. Słuszną jest zatem rzeczą, abyśmy się nie sprzeciwiali Jego woli. Lepiej nam się narazić ludziom niemądrym, nierozważnym, wyniosłym, chełpliwym niż Bogu" (z Listu św. Klemensa I, papieża, do Koryntian).
Anty_modernista likes this.
tahamata
wojciechowskikrzysztof 2015-01-05 17:04:28

Jeżeli przyjmiemy że Luter jest ojcem każdego popaprańca co pluje na Kościół i papieża to atomatycznie to Wasz protoplasta.

=================

Podważasz Krzysztofie, że stworzył nas Bóg Ojciec Wszechmogący? Przyjmujesz że krytyka papieża jest równoznaczna z pluciem na Kościół? Halo... budzimy się. Tu Ziemia. Bez odbioru!
adan1
wojciechowskikrzysztof
Wojtuś ja to wiem co to jest Liter i wolę się tego trzymać a Lutra pozostawię wam i waszym idolom strasznym braciom ,polecam kazania biskupa Rysia .............lubi strasznych bratków
Anty_modernista
wojciechowskikrzysztof 2015-01-05 17:09:06

Alicja nie masz z czego się śmiać, bo to nie jest śmieszne, raczej zapłacz nad sekciarzami.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
I to mówi członek sekty neokatechumenatu
danutadubiel
wojciechowskikrzysztof 2015-01-05 17:09:06

Alicja nie masz z czego się śmiać, bo to nie jest śmieszne, raczej zapłacz nad sekciarzami.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Alicja - zapłacz nad sekciarzami. Dobra rada Krzysiu.
Alicja nie masz z czego się śmiać, bo to nie jest śmieszne, raczej zapłacz nad sekciarzami.
tahamata
No ba... Mój Kiko jest lepszy od Lutra... bo Luter popadł w niełaskę a Kika papieże promują... Tyle, że nie wiem, jaki cel mają na widoku...
alica32
wojciechowskikrzysztof 2015-01-05 16:59:32
Adan mój Kiko nie jest taki jak twój Luter.
--------------------------------------------------------------------
Krzysztof strzeliłeś a nie nabiłeś Naprawdę mocne "Adan mój Kiko nie jest taki jak twój Luter. Naprawdę mocne "Adan …More
wojciechowskikrzysztof 2015-01-05 16:59:32
Adan mój Kiko nie jest taki jak twój Luter.
--------------------------------------------------------------------
Krzysztof strzeliłeś a nie nabiłeś Naprawdę mocne "Adan mój Kiko nie jest taki jak twój Luter. Naprawdę mocne "Adan mój Kiko nie jest taki jak twój Luter "Adan mój Kiko nie jest taki jak twój Luter Naprawdę mocne "Adan mój Kiko nie jest taki jak twój Luter
Jeżeli przyjmiemy że Luter jest ojcem każdego popaprańca co pluje na Kościół i papieża to atomatycznie to Wasz protoplasta.
adan1
wojciechowskikrzysztof 2015-01-05 16:59:32

Adan mój Kiko nie jest taki jak twój Luter.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
zaraz zaraz a kto to chce obchodzić 500 lecie czegoś tam ,.............może mi przypomnisz bo wypadło mi z głowy
ona
Mniemam , ze większosć tych komentarzy to całkowicie innego ojca ma, i bynajmniej to Luter czy Kiko
tahamata
Twój Kiko całkiem jak Luter: wrzód na świętym ciele Kościoła. Tyle że drugiego uważano za przeciętego, kiedy pierwszy dalej rośnie.
Adan mój Kiko nie jest taki jak twój Luter.
danutadubiel
biniobill 2015-01-05 16:52:41

@danutadubiel
Nie stoję z boku, gdy Kościół tonie....
--------------------------------------
Właśnie widzę. Dorzucasz kamieni by go jeszcze bardziej obciążyć... w oczach ludzi słabej wiary.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
To Ty tak uważasz. Ja wolę, żeby ludzie słabej wiary a chcący przyjść …More
biniobill 2015-01-05 16:52:41

@danutadubiel
Nie stoję z boku, gdy Kościół tonie....
--------------------------------------
Właśnie widzę. Dorzucasz kamieni by go jeszcze bardziej obciążyć... w oczach ludzi słabej wiary.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
To Ty tak uważasz. Ja wolę, żeby ludzie słabej wiary a chcący przyjść do Jezusa, szukali prawdy , i mocnej, niezmutowanej wiary, a nie - sielanki.
ona
Adan, dziecinko, ty to musisz codziennie być pod presją ocen i krytyki, tak silny duch krytykanctwa i nienawiści musi miec odbicie w realu-no nie ma mocnych
adan1
wojciechowskikrzysztof 2015-01-05 16:54:39

Na tym polega robota sekciarzy wyrwanie najsłabszych z Kościoła i podzielenie Go
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
dokładnie Kiko w tym przoduje
tahamata
binio się nie martwi... na glorię raczej nie zaglądają apostaci, ba... nawet niedzielni katolicy tu nie zaglądają... tu zaglądają poszukujący. I tu każda dyskusja jest dobra, bo można zachęcić do zastanowienia się co poniektórych.
adan1
ona 2015-01-05 16:47:59
Dalej nie rozumiem, jak nie macie nic wspolnego z Franciszkiem a także nie uznajecie Jego zwierzchnictwa nad KK
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
jak nie mamy nic wspólnego przecież wszyscy chodzimy tu do kościoła ,my krytykujemy jego zachowanie które daleko odbiega od przyjętych norm w KK ,i nic nam do zwierzchnictwa papieża
Na tym polega robota sekciarzy wyrwanie najsłabszych z Kościoła i podzielenie Go
alica32
biniobill 2015-01-05 16:52:41

Właśnie widzę. Dorzucasz kamieni by go jeszcze bardziej obciążyć... w oczach ludzi słabej wiary.
------------------------------------------------------------------------------------
binibil jak zwykle mataczy
biniobill
@danutadubiel
Nie stoję z boku, gdy Kościół tonie....
--------------------------------------
Właśnie widzę. Dorzucasz kamieni by go jeszcze bardziej obciążyć... w oczach ludzi słabej wiary.
ona
Widzisz Tahamata, jedni się nawracają, inni w grzechu trwają a dla innych niby nie jest za pożno ale ślepi i głusi jak pień

Kolego Tahamata, tylko Ty jesteś malutki mysląć ze wsrod 22 tys userów zalogowanych na gloriaTV nie ma takich którzy czytając Twoje "apostolstwo" skutecznie się "nawróciło"...cóz czas dojrzeć, a moze być odpowiedzialnym za swoje czyny...kiedyś zostanie to …More
Widzisz Tahamata, jedni się nawracają, inni w grzechu trwają a dla innych niby nie jest za pożno ale ślepi i głusi jak pień

Kolego Tahamata, tylko Ty jesteś malutki mysląć ze wsrod 22 tys userów zalogowanych na gloriaTV nie ma takich którzy czytając Twoje "apostolstwo" skutecznie się "nawróciło"...cóz czas dojrzeć, a moze być odpowiedzialnym za swoje czyny...kiedyś zostanie to policzone, a ci ludzie zapewnie bedą Ci wdzieczni
danutadubiel
biniobill 2015-01-05 16:40:16

To jaka jest twoja rada? Wyjść z tego modernistycznego kościoła i dokąd pójść? Do twojego?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem w tym modernistycznym Kościele tak, jak większość z Was, ale Benedykt XVI dal mi wybór i korzystam z tego wyboru. Ba, nie tylko korzystam, ale zaangażowałam się z …More
biniobill 2015-01-05 16:40:16

To jaka jest twoja rada? Wyjść z tego modernistycznego kościoła i dokąd pójść? Do twojego?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem w tym modernistycznym Kościele tak, jak większość z Was, ale Benedykt XVI dal mi wybór i korzystam z tego wyboru. Ba, nie tylko korzystam, ale zaangażowałam się z moim mężem bardzo mocno w szerzenie i kultywowanie Tradycji. I tak np w moim mieście na 6 parafii, tylko w naszej i właśnie dzięki nam, jest odprawiana Msza św. trydencka. Jest jeszcze wiele innych rzeczy i spraw w które jestem zaangażowana. Nie stoję z boku, gdy Kościół tonie....
tahamata
Czego @ona nie rozumie? Jeszcze niedawno twierdziła, że ma Jezusa i Kościół jej niepotrzebny. Skąd zatem to zdziwienie, że komuś papież może się zdawać nie ten, teges? Naprawdę myślisz, że Kościołem można sterować z poziomu komentarzy na gloria.tv? Jesteś wielka
ona
Dalej nie rozumiem, jak nie macie nic wspolnego z Franciszkiem a także nie uznajecie Jego zwierzchnictwa nad KK to czemu wypowiadacie się na temat jaki was absolutnie nie dotyczy ?Wybraliscie swoje sekty i w nich trwajcie...ale nie...wy dokładnie sladami lefebrystów chcecie odejsc a jednoczesnie swoje dwa grosze wrzucać do KK czy nawet nim sterować.Dokładnie tak zrobili lefebrysci, dzielac …More
Dalej nie rozumiem, jak nie macie nic wspolnego z Franciszkiem a także nie uznajecie Jego zwierzchnictwa nad KK to czemu wypowiadacie się na temat jaki was absolutnie nie dotyczy ?Wybraliscie swoje sekty i w nich trwajcie...ale nie...wy dokładnie sladami lefebrystów chcecie odejsc a jednoczesnie swoje dwa grosze wrzucać do KK czy nawet nim sterować.Dokładnie tak zrobili lefebrysci, dzielac skutecznie wiernych a takze zwodząc ludzi pod pozorem hołdu Mszy Trydenckiej owieczki, dziwne ze w czarnych pelerynkach

Tylko błagam, nie mówcie o sobie katolicy..
tahamata
Spoko. Wszyscy pójdziemy do nieba. Papież Franciszek tak powiedział. Przecież jest nieomylny a ja jestem posłuszny. Zatem będę pluł a i tak pójdę do nieba. Bóg jest wielki. Papież Franciszek jest wielki i święty. Santo subito!
biniobill
A może chcesz tylko powiedzieć: ty katoliku! patrz jaki twój kościół jest zły! twoi księża są źli. biskupi jeszcze gorsi! a papież? ten to dopiero...
biniobill
To jaka jest twoja rada? Wyjść z tego modernistycznego kościoła i dokąd pójść? Do twojego?
danutadubiel
Ot...- modernistyczne podejście do wiary.
Od 50 lat rozwalają Kościół - z początku delikatnie, by się głupi katolicy nie zorientowali, a potem coraz mocniej, by dziś uderzać z całą siłą, a głupi katolicy są nadal głupi ( nie wszyscy) i wrogowie plują im prosto w twarz, a oni mówią, że deszcz pada.
ona
Z tego co pamiętam wszystkich poprzednich papieży również zdążyliście juz dokumentnie opluć, naturalnie oprócz Piusa, tego jesteście wciąż skłonni podgrzewać az do całkowitego rozgotowania