Clicks817
csk.news
2

U.N. nuncio obvinený z aféry s vysvätenou Pannou

Traja kňazi, ktorí pracovali vo Vatikánskej misii U.N. v New Yorku, informovali CatholicNewsAgency.com (15. marca), že bývalý U.N. nuncio Francis Chullikatt, 65 rokov, často posielal „nevhodné“ „romantické“ textové správy žene.

Chullikatt ich omylom poslal aj zamestnancom, pravdepodobne keď bol opitý.

Žena bola vysvätená panna a profesorka, s ktorou sa Chullikatt stretol počas svojho mandátu v Bagdade, a audítorka ba Synode Blízkeho východu 2012 v Ríme. Chullikatt jej zabezpečil vízum do USA a na misii ho často navštevovala.

Chullikatt mal tajtiež zvyk zavádzať svojvoľné znižovanie platov. Verí sa, že potreboval šetriť peniaze na podporu ženy. Taktiež zneužíval zamestnancov, preukázal výbuchy nálady, a prepustil personál bez predchádzajúceho upozornenia.

Sťažnosti sa dostali do Vatikánu v septembri 2012. Chullikattova rezignácia bola prijatá v júni 2014. Predtým prepustil tých, ktorí sa proti nemu postavili.

Po takmer dvoch rokoch bez úlohy bol Chullikatt poslaný v júni 2016 do Kazachstanu, Tadžikistanu a Kirgizska, obrovské územie s veľmi malým počtom Katolíkov.

Obrázok: Francis Chullikatt, #newsJgsetnnfyk
Zedad
@Bohumila Martin Luther je kněz. Více dostal, více od něj bude požadováno. Spolupodílí se na hádkách v Církvi.
Segal
Placatá reinkarnace. ®©♻🕵