Clicks1.1K
csk.news

Pro-homosexuálny kardinál pozastavuje homosexuálne-kritického kňaza, uväzňuje ho do psychiatrickej jednotky

Monsignor Denny Lyle a otec Jeremy Thomas navštívili 22. septembra otca Paula Kalchika, 56-ročného pastora na Fare Vzkriesenia v Chicagu v Spojených Štátoch Amerických, ktorý mu hovoril na príkaz pro-homosexuálneho kardinála Blaise Cupicha z Chicaga, že bude poslaný do nemocnice sv. Lukáša kvôli údajnému psychiatrickým problémom.

Dôvod: Kalchik spálil homosexuálnu vlajku, ktorá vysela vo svätyni jeho chrámu, zakrývajúc kríž, keď prvá omša novovzniknutej Farnosti Vzkriesenia bola slávená v roku 1992 za pro-homosexuálneho kardinála Josepha Bernardina.

Cupich nariadil Kalchikovi, aby nepálil, vyhrážajúc sa mu odstránením jeho kňazských schopností. Potom farníci vzali veci do vlastných rúk a spálili "diabolskú vec" modliac sa za exorcizmus.

V homílií zo 16. septembra Kalchik vysvetľuje pálenie: "Mnohí kardináli, biskupi a dokonca aj pápež sa zdajú žiť dvojitý život", povedal, keď poukazuje na to, že sa niekedy prezentujú ako muži, ktorí sa usilujú o svätosť, ale potom záznamy ukazujú, že sú či žijú "veľmi hriešne životy", alebo "zakrývajú iných, ktorí to robia".

Kalchik dostal hrozby od homosexuálnych nenávistných skupín, takže potreboval policajný doprovod.

V arcidiecéze v Chicagu sa tvrdilo, že odstránenie Kalchika nebolo "spojené" so spálením vlajky.

#newsFovgpkuujd