Clicks48
lt.news

Ergoterapija: Vatikanas vykdo pastyčiojantį išpuolį prieš Vokietijos sinodą

Būsimas Vokietijos vyskupų organizuojamas sinodas jų nuomone bus „įpareigojantis“, tačiau neturi bažnytinio ar ekleziologinio pagrįstumo, rugsėjo 4-osios laiške Miuncheno kardinolui Reinhardui Marksui rašė vyskupų kongregacijos prefektas ir kardinolas Marc Ouellet.

Ouellet pabrėžė, jog toks sinodas negali pakeisti universaliosios Bažnyčios mokymų ir disciplinos, praneša portalas CatholicNewsAgency.com (rugsėjo 12).

Vatikanas pateikė kanoninį vertinimą, pasirašyta arkivyskupo ir Vatikano popiežiškosios įstatyminių tekstų tarybos vadovo Filippo Iannone.

Iannone aiškina, jog sinodas pažeidžia kanonines normas, nes numatytos temos - „seksualinė moralė“, „kunigiško gyvenimo forma“ bei „moterys Bažnyčios ministerijose“ - tiesiogiai paveikia universaliąją Bažnyčią.

Pasak Iannone, tai nėra, kaip teigia vokiečiai, sinodas apie regionines sielovados ar pastoralines temas, verčiau apie tam tikrą tarybą, kuri yra neteisėta be Vatikano pritarimo.

Vis dėlto, patirtis nurodo, jog turtingieji Vokietijos vyskupai neturi priežasties priimti šių pareiškimų rimtai, nes Vatikano biurokratai yra žinomi dėl savo besikeičiančių nuomonių, kaip kiti žmonės keičia savo apatinius.

Paveiksliukas: Marc Ouellet, #newsAsccqmtouj