Clicks28
lt.news

Rabinas: Tai ne mūsų darbas deginti bažnyčias, bent jau „kol kas“

Po Švenčiausiosios Dievo Motinos katedros gaisro prancūzijoje gimęs izraelietis Rabbi Shlomo Aviner (Claude Landauer, 76-erių metų amžiaus) teigė, jog „užsienyje nėra jokio principo deginti bažnyčias. Mūsų šventojoje žemėje, deja, ši problema yra kur kas sudėtingesnė“.

Aviner atsakė į visus jam SMS žinute išsiųstus klausimus. Balandžio 16-ąją jis buvo paklaustas ar žydai turėtų jaustis blogai dėl šio gaisro, ar džiaugtis, jog katedra yra „stabmeldystės simbolis, kuris turi būti sudegintas“.

Visi vadovaujantys rabinai, tarp kurių ir maimonidai (+1204), mano, jog bažnyčios yra „stabmeldystės vietos“, kurias reikia sunaikinti.

Rabinas Aviner nurodo garsųjį judaizmo religijos mokytoją Joel Teitelbaum (+1979), kuris pasisakė prieš imigraciją į Izraelį ir už bažnyčių deginimą, o jeigu šių nurodymų žydai izraeliečiai nesilaikytų, pasak Teitelbaum, jie stipriai nusidėtų.

Vis dėlto, Aviner pabrėžia, jog rabinas Menachem Kasher (+1983) atmetė šias Teitelbaum idėjas, nes „jeigu mes deginsime, mes turėsime ir atstatyti, o tai kur kas didesnė nuodėmė atstatinėti bažnyčią nei palikti ją stovinčią“.

Aviner oficiali darbovietė ir jo pragyvenimo šaltinis yra didžiulė nelegali bendrovė Beit El mieste, „West Bank“ banke.

Per pastaruosius keletą metų Izraelyje buvo padegtos kelios bažnyčios, tačiau vietos policija nesiėmė jokių veiksmų sučiupti padegėjų.

Prieš ketverius metus izraelietis rasistas Benzi Gopstein viešai skatino visus Izraelio patriotus deginti ir naikinti bažnyčias. Jis buvo apkaltintas neapykantos bei smurto kurstymu, tačiau bažnyčių deginimo skatinimai neįėjo į pateiktų kaltinimų sąrašą.

Paveiksliukas: Shlomo Aviner, © Ariel Horowitz, CC BY-SA, #newsFyfxdakobf