Clicks51
lt.news

Amazonės ideologai bažnyčią pavertė hipių žaidimų aikštele

„Mūsų Motina Žemė kankinasi“, - Pietų Amerikos ir Amazonės raudonasis bažnytinis tinklas (REPAM) dūsavo rugsėjo 14-osios manifeste, publikuotame Kito mieste, Ekvadore.

REPAM yra Vatikano finansuojama tarpvalstybinis Bažnyčios tinklas, įkurtas Brazilijoje 2014-ųjų rugsėjį. Tai pagrindinis Amazonės Sinodo koordinatorius.

Pirma manifeste prisimenami kai kurie „Amazonės tautos kankiniai“, kurie savo gyvenimus atidavė už „gyvybės ir gamtos išsaugojimą“.

Tai paliudijama „Motinos žemės verksmu“ cituojant „socialinę ir aplinkosaugos krizę“. Manifeste nurodoma, jog „mūsų dvasingumas“ suteikia mums galimybę „atsiversti į gyvenimą“, tačiau tik akistatoje „su kitu (pagonišku) įdvasinimu“.

Savimi pasitikintys manifesto autoriai įsipareigoja būti „pranašais“ ir „gyvenimo, gyvybės bei skirtingumo gynėjais“. Jie siekia kovoti su „ekocidu“, „genocidu“ ir „etnocidu“.

Vieną kartą pavartojamas žodis „nuodėmė“ - šitaip pavadinamas gamtos naikinimas it „socialinė nuodėmė kapitalo tvarkos lygmeniu“.

Pasitelkiamas „išminties dialogas“, kuris prasideda nuo „(pagoniškų) protėvių pasaulio požiūrio ir vizijų“, dar kitaip vadinamas „Kawsak Sacha“ („Gyvas miškas“). Per šias „išmintis“ jie nori suprasti jų sunkumų „prasmę ir horizontą“.

Manifestas pasibaigia paminint „gailestingąją Jėzaus širdį“ ir Jėzų, kuris, kaip buvo tikimasi, kalba su mumis „iš periferijų“ ir apie „Mariją“ (buvusią Dievo Motiną).

Be to, tekstas skamba kaip intelektualų ir vidinės aistros sužadintų hipių bendruomenės iš 1965-ųjų paskutinė valia.

Paveiksliukas: © Wilfred Paulse, CC BY-NC-ND, #newsXmmncqhrey