Clicks421
csk.news
1

Dvaja Nemecký biskupi odporujú požehnaniu homosexuálom

Biskup Gebhard Fürst z Rottenburg-Stuttgartu a neokonzervatívny Biskup Stephan Burger z Freiburgu odporujú Kardinálovi Marx a jeho nápadu na požehnanie homosexuálnych párov.

Fürst povedal Deutsche Presse-Agentur (19. februára), že liturgické požehnanie nikdy nie je súkromným obradom a požehnanie homosexuálov by vždy vyvolalo dojem, že je kvázi sviatosťou. Zdôraznil však, že prijíma občianske homosexuálne zväzky "úplne" a že homosexuálne páry by mali "získať pastoračnú starostlivosť".

Burgerov hovorca povedal, že nemôže existovať požehnanie homosexuálnych párov a dodáva, že Katolícka Cirkev odmieta zachádzanie s manželstvom a homosexuálnymi stykmi ako s rovnocennými.

Vyhlásenia týchto dvoch biskupov sú vo veľkej miere okrasné, pretože homosexuálne požehnania už prebiehajú v Nemecku a biskupi proti nim nezasahujú.

Obrázok: Gebhard Fürst, © Harald Gehrig, CC BY-SA, #newsLnqmyjlgqc
Libor Halik
To je Sodoma v Německu, i církev tam ztratila slanost! Dopadne to jako ve starověku - Bůh nechá vyhubit spoustu Němců. Třetí světová válka se blíží a jak předpověděla německá stigmatizovaná Terezie Neumannová z Konnerreuthu, Německo zažije ještě větší hrůzu než po 2. světové válce. Kvůli svým drzým hříchům.