Clicks893
pl.news
21

Kardynał Hummes: "Synod Amazonii przesądzi o celibacie"

Synod Amazonii w Rzymie będzie dyskutował nad zniesieniem celibatu, powiedział brazylijski kardynał Cláudio Hummes w O Estado de Sao Paulo 22 marca, dodając, że "Synod powie, że tak, albo nie".

Hummes ma nadzieję na wprowadzenie małżeństwa księzy pod pretekstem "nadzwyczajnej potrzeby" [co zalicza się do powtarzalnego triku "pojedynczego przypadku"].

Pytany o żeński diakonat i kapłaństwo kobiet, Hummes powiedział, że to sprawa "dużo bardziej odległa".

Propaganda watykańska cały czas twierdzi, że Synod ma dotyczyć "środowiska", "ubóstwa" i "regionu Amazonii".

Grafika: Cláudio Hummes, © Agência Brasil, CC BY-SA, #newsIrffweyxbq
Tylko naiwniacy ufają jeszcze modernistom i traktują ich jako prawowity Kościół Chrystusowy .
Nie bój się, mała trzódko…!

„I wszystkich, którzy chcą żyć zbożnie w Chrystusie Jezusie, spotkają prześladowania. Tymczasem ludzie źli i zwodziciele będą się dalej posuwać ku temu, co gorsze, błądząc i innych w błąd wprowadzając” (2 Tm 3, 12-13).

Czasy pomieszania powszechnego wtargnęły w sam środek Kościoła. W ostatnich dziesięcioleciach w niejednym aspekcie życia Kościoła padliśmy ofiarą …More
Nie bój się, mała trzódko…!

„I wszystkich, którzy chcą żyć zbożnie w Chrystusie Jezusie, spotkają prześladowania. Tymczasem ludzie źli i zwodziciele będą się dalej posuwać ku temu, co gorsze, błądząc i innych w błąd wprowadzając” (2 Tm 3, 12-13).

Czasy pomieszania powszechnego wtargnęły w sam środek Kościoła. W ostatnich dziesięcioleciach w niejednym aspekcie życia Kościoła padliśmy ofiarą manipulacji, destrukcji i błędu na skalę planetarną.
Jest problem niechęci szerokich rzesz duchowieństwa, osób zakonnych i świeckich do postawienia trafnej, poważnej diagnozy i niechęć do uwolnienia głosu prawdy. Prawda o destrukcji wiary katolickiej, jej przyczynach i przejawach, z wielkim trudem dopuszczana jest do głosu, i tylko gdzieniegdzie.
Katolicy, czyli ludzie wierni Objawieniu Bożemu zawartemu w Piśmie Świętym i Tradycji, są dzisiaj nadal poddawani różnorakiej obróbce.
Jakże serdecznie wybrzmiewają słowa Pana Jezusa: „Nie bój się, mała trzódko, gdyż spodobało się Ojcu waszemu dać wam królestwo” (Łk 12, 32)!
Kościół Katolicki, jedyny prawdziwy Kościół, założony przez Jezusa Chrystusa, głosi prawdę. Kościół Katolicki nie zwodzi ludzi – przekazuje wiernie i nieomylnie Objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym i Tradycji. Błąd natomiast pochodzi od diabła i od ludzi. Pisze Apostoł Narodów: „są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową” (Ga 1, 7).
Niechże zatem ci, którzy dzisiaj – niejednokrotnie pośród wielu utrapień – starają poznać Objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym i Tradycji, i żyć nim, nie niepokoją się nic a nic o to, czy może błądzą przez zacofanie i nieposłuszeństwo. Nie błądzą! Są na właściwej drodze. Są na drodze wiary katolickiej – jedynej wiary dającej zbawienie duszy. Są na królewskiej drodze wierności Panu Bogu. Nic ponad to!
„Dzieci, nie dajcie się zwodzić nikomu” (1 J 3, 7).
W Wyznaniu wiary św. Atanazego czytamy: Quicumque vult salvus esse, ante omnia opus est ut teneat catholicam fidem – „Ktokolwiek pragnie być zbawiony, przede wszystkim winien się trzymać katolickiej wiary”.
Amen.
.
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est.
„Kościół jest tam, gdzie jest prawdziwa wiara”
(św. Hieronim, Doktor Kościoła).

.
treści katolickie: sacerdoshyacinthus.com verbumcatholicum.com twitter.com/sachyacinthus YouTube
niewolnicaMaryi likes this.
niewolnicaMaryi and one more user like this.
niewolnicaMaryi likes this.
antonio 64_64 likes this.