Clicks39
lt.news

Du šimtai kunigų pradėjo bado streiką prieš kardinolą

Beveik du šimtai Syro-Malabar Ernakulam arkivyskupijos Keraloje, Indijoje, kunigų praėjusį ketvirtadienį pradėjo neriboto laiko bado streiką kardinolo Džordžo Alencherry namuose - šitaip dvasininkai reikalauja jo atsistatydinimo.

Alencherry (74-erių) yra pagrindinis Syro Malabar bažnyčios ir Ernakulam-Angamaly arkivyskupas. 2015-aisiais kardinolas buvo įsivėlęs į abejotiną sandorį dėl žemių, po kurio arkivyskupija prarado net 10 milijonų JAV dolerių.

Problemos kardinolui Alencherry prasidėjo 2017-ųjų lapkritį, kai vienas jo kunigų pastarąjį apkaltino įsivėlus į šešėlinę veiklą.

Vatikanas laikinai suspendavo Alencherry 2018-ųjų birželį. Šitaip buvo siekiama ištirti pateiktus kaltinimus. Tuomet Alencherry sugrįžo į savo poziciją be jokių paaiškinimų apie prieš jį iškeltus kaltinimus.

Didžioji jo parapijos kunigų dauguma (306 iš 336) atsisakė perskaityti liepos 14-osios cirkuliarą, kuriame Alencherry paprašė sutikti nustoti nuolatos ginčytis ir pamiršti visus nesutarimus.

Bongaigaon vyskupas Thomas Pulloppillil naujienų portalui UCANews.com teigė: „Dabartinio pasidalijimo galima buvo išvengti turint bent truputį jautrumo ir įžvalgumo tiems, kurie priėmė sprendimus“.

Paveiksliukas: George Alencherry © wikicommons, CC BY-SA, #newsLmujtzdoci