Jazyk
Pozretia
767
csk.news 5

Zúfalé AP Exclusive útočí na Františka

AP Exclusive (február 5) vedel, že Pápež František dostal v roku 2015 osemstránkový list od Juana Carlosa Cruz, ktorý teraz žije vo Philadelphii, údajnej obete Čílskeho Otca Fernanda Karadimu. V liste sa podrobne opisuje, ako Karadim sexuálne zneužíva Cruza a ako ostatní čilský duchovný, medzi nimi Biskup Juan Barros z Osorna v Čile, to údajne ignorovali.

Karadimovo homosexuálne zneužívanie nie je sporné. Spochybňuje sa tvrdenie, že Biskup Barros, ktorý v tom čase patril k okruhu Karadima, o nich vedel.

V minulosti František dôrazne obhajoval Barrosa, ktorý volal obvinenia proti nemu "pomluvami". AP Exclusive neposkytuje žiadne nové fakty o Barrose, ale zaujíma sa viac o rozmýšľanie náhodných emócií proti Františkovi.

Obrázok: © Marko Vombergar, Aleteia CC BY-SA, #newsDvpqyzifml
ľubica
Napadá mě mnoho důvodů, proč mohou být chilští katolíci naštvaní na „papeže milosrdenství“. Namísto, aby papež Bergoglio při této návštěvě ukázal milosrdenství k obětem nechvalně proslulého odsouzeného pedofilního kněze P. Fernanda Karadina, postavil se na stranu biskupa Juana Barrose, jednoho ze tří biskupů obviněného, že Karadina kryl. Chile ukazuje nespokojenost s papežem (2018)
ľubica
pre tých ktorí, chcú mať jasno o čo ide, lebo ten kto píše tieto správy si vôbec nedá námahu, dať do normálnej slovenčiny:
Je to už viac než týždeň, čo pápež opustil Chile, ale v tejto andskej krajine zostáva hlavnou témou prípad biskupa z Osorno Juana Barrose, ktorý je centrom polemík pre svoju blízkosť k jednému diecéznemu kňazovi (Karadim) , zapletenému do pohlavného zneužívania. viac:
Bergo… Viac
henta
Dříve učedník dnes presbyter ,
sedí a nasává,smysly všemi....

AŤ ŽJE SAMSON
Samson1 25. úno 2017
Hoki, ty jsi ještě nepochopil, že můžu být v kostele a být rozptýlen myšlenkami na ženské. Nedělej prosím furt ze sebe vola.

Samson1 19. dub 2015
Hento nevíškde je nějaká Delila ???
henta
Svůj k svému. Že Samson1 ???Už také patříš mezi
presbytery, pověz jako to všechno funguje.?