Clicks1.9K
pl.news
11

Wadliwa sprawiedliwość: niewinna Siostra od Matki Teresy usycha w więzieniu

Biskup Theodore Mascarenhas, sekretarz generalny indyjskiego episkopatu, odwiedził w więzieniu starszą Siostrę od Matki Teresy, Concelię Baxlę, poinformował na UcaNewc.com 15 lutego.

Siostra Concelia była przedłożoną domu Matki Teresy dla samotnych matek w Ranchi. Została aresztowana w lipcu 2018 pod fałszywym zarzutem "handlu dziećmi", teraz opisywanym jako "nieprzepisowe adopcje". Siostra cierpi na cukrzycę i żylaki.

Matka dziecka zeznawała, że oddała je z własnej woli. Mascarenhas nazywa siostrę Concelię niewinną.

Każda prośba o zwolnienie za kaucją była błyskawicznie odrzucana, czasem w ciągu paru minut.

Mascarenhas opisuje moment, w którym przez podwójnie zakratowane okno z siatką zobaczył Siostrę: "spojrzała na mnie z mokrymi oczyma i wybuchnęła płaczem".

Powiedziała: "wybacz mi, Panie, przyniosłam wstyd Kościołowi, ale jestem niewinna, Panie".

Biskup wyraził podziw dla "bezinteresownej siostry" wykorzystanej przez polityków, by ukarać Kościół: "nie była zmartwiona własną sytuacją. Przejmowała się krzywdą, jaką jej aresztowanie wyrządziło Kościołowi".

"Modlę się" - kontynuowała - "i mówię »mój Jezu, cierpiałeś i umarłeś za mnie, czy mogłabym nie znieść cierpienia dla Ciebie, mimo niewinności? Przyjmuję boskie wyroki".

Grafika: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-SA, #newsHsxprpmoug
Piotr2000
Falszywe oskarzenia, wiezienia, publiczne oskarzenia ale tez pozostawienie przesladowanych niewinnych katolikow sobie samym, bez wstawienia sie za nimi, bez proby pomocy... Tak sie dzialo z Mary Wagner /Toronto, Kanada/ z Asia Bibi /Pakistan/, tak sie dzieje z Siostra Concelia Baxlę w indiach. Papiez Franciszek i jego wspolpracownicy lekcewaza ofiare prawdziwych chrzescijan, kpia sobie z niej, a …More
Falszywe oskarzenia, wiezienia, publiczne oskarzenia ale tez pozostawienie przesladowanych niewinnych katolikow sobie samym, bez wstawienia sie za nimi, bez proby pomocy... Tak sie dzialo z Mary Wagner /Toronto, Kanada/ z Asia Bibi /Pakistan/, tak sie dzieje z Siostra Concelia Baxlę w indiach. Papiez Franciszek i jego wspolpracownicy lekcewaza ofiare prawdziwych chrzescijan, kpia sobie z niej, a podkreslaja swoje zaangazowanie dla homoseksualistow, marksistow, aborcjonistow, innowiercow i heretykow.
Anieobecny likes this.