Clicks1.1K

Niekoľko tisíc ľudí prišlo do Nitry na modlitbový deň k Matke všetkých národov

Nitra 18. februára (TK KBS) Niekoľko tisíc veriacich sa v sobotu 16. februára 2019 zišlo v mestskej hale v Nitre, aby sa aktívne zúčastnili na Modlitbovom dni k Panne Márii – Matke všetkých národov. Program tvorila adorácia pred Najsvätejšou Oltárnou sviatosťou, modlitba posvätného ruženca, korunky Božieho milosrdenstva. Zaznela aj prednáška P. Paula Sigla na tému Panna Mária ukazuje všetkým národom cestu k víťazstvu jej Nepoškvrneného Srdca.

Podvečer nasledovala svätá omša, ktorej predsedal nitriansky biskup Mons. Viliam Judák. V homílii pripomenul, že „dobrú matku charakterizuje nezištná láska, ktorá je najistejším sprievodcom po bludiskách života. Preto kresťanský ľud od začiatku chápal, že v ťažkostiach a skúškach je treba sa utiekať k Matke, ako k tomu nabáda najstaršia mariánska modlitba: Pod tvoju ochranu sa utiekame, svätá Božia Rodička. Otcovia našej viery vedeli, že v nepokojných časoch je treba sa zhromaždiť pod plášť svätej Matky Božej“. A Mons. Viliam Judák povzbudil veriacich, aby boli spolu s Máriou, skrze Máriu a v Márii poslušní Bohu, Cirkvi. „Veď bez Božej Matky riskujeme, že sa staneme vlažnými a po čase studenými. Bez nej zistíme, , že sme príliš slabí na to, aby sme obstáli v dobrom a po páde povstali. Keď sa jej zasvätíme naším životom nebude bude chýbať radosť, neha, sladkosť a teplo, ktoré jej Nepoškvrnené Srdce rozlieva do duší, ktorí jej patria“, dodal na záver nitriansky biskup.

Na konci svätej omše sa všetci prítomní pomodlili modlitbu zasvätenia Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie.

TK KBS informoval Miroslav Lyko
Lubica, ako sa ti to moze pacit?
ľubica
slová, ktoré povedal o. biskup Judák!!!
Skoda len, ze to hovori clovek, ktory si ju sam necti.
Ale o matke vsetkych hviezdy narodov vies, ze to nema nic spolocne s Pannou Mariou?
čo tým mysliš, že nemá nič spoločné?
No, ze to je falosne zjavenie. Staci si pozriet, aky je original modlitby "...Matka vsetkych narodov, ktora bola kedysi Mariou..." a text modlitby sa podla tej vizinarky nesmie menit. A nasli by sa aj dalsie veci, ale toto kazdemu, kto ma aspon trosku Ducha staci. A potom vsetko, co neprinasa Boziu bazen, pred svatym Bohom, je pleva.
Ružena likes this.