Clicks380

sv.Gerard Majella - patrón nenarodených

Bratislava 16. septembra 2019 (HSP/Foto: internet)

Farský kostol v Ohradzanoch, v okrese Humenné, dostane relikviu sv. Gerarda Majellu, ktorý ešte aj dnes zachraňuje nenarodené deti, ktorým lekári nedávajú šancu a prorokujú im smrť či ťažké postihnutie

Na snímke zobrazenie sv. Gerarda Majellu, ako pomáha matke a jej dieťaťu

Dňa 6. októbra bude pri sv. omši slávnostne odovzdaná farskému kostolu v Ohradzanoch, okr. Humenné, relikvia sv. Gerarda Majellu, patróna matiek, detí, matiek v požehnanom stave (rizikovom tehotenstve) či manželov túžiacich po deťoch.

“Kostol bude od toho dňa disponovať jeho relikviou tzv. “ex ossibus” – teda zo samotnej kosti tohto svätca a bude k verejnej úcte, aby všetci, ktorí to potrebujú, mohli prednášať k sv. Gerardovi svoje prosby i vďaky,” uviedol správca farnosti, vdp. Vincent Pristáš.

Ako ďalej priblížil, aj on sám v danom regióne pozná prípady matiek a ich detí, ktorým počas tehotenstva lekári nedávali šancu a matky tlačili k potratu. “Tieto deti mali mať podľa vyšetrení lekárov ťažké postihnutia, či vrodené vady nezlúčiteľné so životom. Deti sú však už pár mesiacov, či rokov po pôrode a tešia sa dobrému zdraviu. Lekári tomu ešte stále nemôžu uveriť a divia sa že žijú a sú zdravé”, hovorí Pristáš. Matky týchto detí sa modlili práve ku spomínanému svätcovi Gerardovi.

Relikvia, ktorá sa dostane do malebnej obce na východe Slovenska, je od redemptoristov z mesta Materdomini v Taliansku, kde je v sanktuáriu uložené telo sv. Gerarda. Sv. omšu odovzdania relikvie bude celebrovať redemptorista páter Róbert Režný o 10.30h.

“Verím, že cestu k tomuto mocnému pomocníkovi si nájde veľa mamičiek, otcov a detí a zároveň, ako farár tejto farnosti, pozývam všetkých, ktorí túto pomoc potrebujú. Sv. Gerard preto prichádza k nám, aby sme my nemuseli veľa cestovať a aby pomáhal. Všetko je Božia milosť,” uzatvára farár Vincent Pristáš.
amarillo and 5 more users like this.
amarillo likes this.
dyk likes this.
Coburg likes this.
Mates5485 likes this.
dalila likes this.
Paxus likes this.