Clicks36
lt.news

Pranciškus kardinolui Zenui paliko tik tuščius pažadus

Ankstyvojo liepos mėnesio susitikimo metu su Popiežiumi Prancišku, kardinolu Parolinu ir Honkongo kardinolu Juozapu Zenu buvo aptariamas Vatikano dokumentas, leidžiantis katalikams kunigams užsiregistruoti su schizmatine Kinijos rėžimo Bažnyčia.

Pranciškus patikino kardinolą Zeną: „Aš tuo pasirūpinsiu, aš peržvelgsiu šį klausimą“, - Zenas nurodė popo žodžius portalui ChurchMilitant.com (liepos 17).

Zenas sugrįžo į Honkongą, tačiau nuo to laiko dar negavo jokio atsakymo, nes Pranciškus, pasak kardinolo, yra „labai užsiėmęs“. Šiuo metu Pranciškus dirba pagal šventinį grafiką.

Zenas pabrėžė, jog kardinolas Parolinas puikiai žino, kokie iš tiesų nuodėmingi yra Kinijos komunistai, ir tai, jog Parolinas Popiežių „klaidingai informuoja“.

Todėl Zenas atkreipė dėmesį į atsitiktinius Pranciškaus komentarus, kurie „prajuokina aplinkinius ir verčia juos juoktis iš popo“.

Zenas taip pat informavo, jog katalikų persekiojimai Kinijoje išaugo nuo 2018-ųjų rugsėjo susitarimo su Vatikanu.

Prieš tai kunigai galėjo viešai laikyti mišias, tai daryti net ir miestuose, nors tai buvo prieš įstatymą. Nuo susitarimo įsigaliojimo tai jau nebėra įmanoma.

Paveiksliukas: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsLumiedhqhd