Clicks1.5K
pl.news
9

Trik z "pojedynczym przypadkiem": kard. Marx błogosławi homoseksualnych partnerów

Kardynał Monachium, Reinhard Marx (64) ośmiela swoich księży do tego, by zapewniali liturgiczną "zachętę" ("Zuspruch") homoseksualistom, dodając, że "nie widzi z tym żadnego problemu".

Bayerischer Rundfunk z 3 lutego przedstawia wypowiedź Marxa, który twierdzi, że nie chce, by jego słowa były rozumiane jako ogólne przyzwolenie na błogosławienie pseudo-małżeństw gejowskich, choć właśnie to wynika z oryginalnego zdania i Marx zdaje sobie z tego sprawę.

Marx odpowiedział na pytanie, czy homoseksualni partnerzy powinni otrzymywać błogosławieństwo: "tak, nie ma ogólnych rozwiązań". Chce on wprowadzić akceptację takich związków przez trik "przypadek po przypadku" i twierdzi, że takich kwestii "nie można uregulować", aczkolwiek Kościół i Ewangelia każdy akt homoseksualny rozważają jako grzech śmiertelny.

Mimo wszystko Marx chce obciążyć księży parafialnych obowiązkiem podejmowania decyzji, czy mają oni błogosławić "śmiertelnie grzeszne] związki, czy nie. Wkrótce odmowa udzielenia takiego błogosławieństwa stanie się w Niemczech powodem do zwolnienia księdza.

#newsYoqzveghab
ryba psuje się od głowy... prawda dzień dobry franciszku ?
predex
A co na to Engels i Lenin.
predex
Kropię i modle się za niego egzorcyzmem.
Autorytet
Marx - pogubiony duchowo kaplan. nie sluzy Bogu ale demonowi rozpusty
turysta569
TEN Kardynał Reinhard Marx TO Z PIEKLA RODEM Z NIEGO JUZ NIC NIE BEDZIE
Autorytet and one more user like this.
Autorytet likes this.
Młot na posoborowe aberracje likes this.
Niech suspendują, takich heretyków jak ten judaszowy anty-kardynał Marx, a nie czepiają się ks. Natanka. Dedykacja dla kinio
turysta569 likes this.
turysta569
icowałek and one more user like this.
icowałek likes this.
wacula25@wp.pl likes this.
bliźniak
Nie widzi żadnego problemu w zaciaganiu na siebie przekleństwa.