Clicks2K
pl.news
1

Franciszek w Mozambiku: bomba może wybuchnąć później

W czasie wizyty apostolskiej w Mozambiku papież Franciszek zgodnie ze swoim zwyczajem spotkał się z lokalnymi jezuitami.

24 z nich zgromadziło się 5 września na godzinnym spotkaniu z Franciszkiem w Nuncjaturze w Maputo, poinformował na Twitterze o. Antonio Spadaro.

Franciszek lubi zaogniać kontrowersje na takich spotkaniach, a Spadaro już ogłosił, że odpowiedni raport zostanie opublikowany na La Civiltà Cattolica.

W tym samym dniu na spotkaniu z księżmi i zakonnicami w katedrze w Maputo Franciszek opłakiwał "modernistyczną duchowość", która "zainfekowała" stan duchowny. Zobowiązał księży do walki z "kryzysem tożsamości duchownych" [promowanym silnie przez władze w Watykanie].

Jeden ksiądz opowiedział Franciszkowi o duszpasterskich problemach: sztucznej ewangelizacji, politeizmie i wzroście popularności sekt Zielonoświątkowych, które nazwał "jednym z największych zagrożeń dla Kościoła i dusz w Mozambiku".

Katecheta dodał, że neokolonizacja przez potężne i bogate kraje sprzyja osłabieniu katolickiej kultury w Afryce.

Dzień później w Maputo Franciszek złożył wizytę w centrum Casa Matteo 25, prawdopodobnie tylko dlatego, że zostało ono założone przez kontrowersyjnego zastępcę Sekretarza Stanu Franciszka, którym jest Edgar Peña Parra, przed rokiem jeszcze nuncjusz w Mozambiku.

#newsTdyiulfiyg