Język
Wyświetlenia
550
pl.news 2 1

Trzech biskupów członkami Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych

Wśród delegatów na 13. Ogólnochińskie Zgromadzenie Przedstawicieli Ludowych znajduje się trzech biskupów. Kongres odbył się 11 marca i podjął decyzję o umożliwieniu objęcia na dożywotnią kadencję stanowiska prezydenta Chin, informuje AsiaNews z 13 marca.

Pierwszym jest Joseph Huang Bingzhang, mianowany na biskupa Shantou przez reżim, oficjalnie ekskomunikowany w 2011. Aby zrobić dla niego miejsce, Watykan dwukrotnie starał się usunąć legalnego biskupa Shantou, którym jest Monsignor Zhuang Jianjian.

Drugi to bezprawnie wyświęcony biskup Guo Jincai z Chengde. Watykan stwierdził, że taka diecezja w ogóle nie istnieje. Guo tymczasem został też sekretarzem generalnym kontrolowanego przez reżim episkopatu.

Trzeci to biskup Fang Jianping. Został nielegalnie wyświęcony, a chociaż nie okazał żadnych wyrzutów sumienia, później został ułaskawiony przez Watykan. Po ułaskawieniu uczestniczył w trzech nielegalnych święceniach biskupich. W zeszłym tygodniu Fang powiedział, że "obywatelstwo stać przed religią i wiarą".

Grafika: Xi Jinping, © kremlin.ru, CC BY, #newsDzmvhemxxf
Napisz komentarz
W obronie Tradycji Kościoła
22 10 minuty temu

Posłuszeństwo papieżowi ogranicza depositum fidei
........>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Św. Robert Bellarmin cytaty 3 o posłuszeństwie wobec papieża
ŚW. .Robert Bellarmin Data urodzenia: 4. Październik 1542 Data zgonu: 17. Wrzesień 1621 Robert Bellarmin, właśc. wł. Roberto Francesco Bellarmino – włoski jezuita, kardynał, inkwizytor. … Więcej