Clicks24
lv.news

Kamerā redzamais: Francisku apmuļķo melīgie „izmantošanas” aktīvisti [VIDEO]

Pēc 20. februāra vispārējās auditorijas pāvests Francisks tikās ar Polijas pret-baznīcas aktīvistu grupu, kas izmantoja „ļaunprātīgu izmantošanu” kā ieganstu, lai runātu ar pāvestu.

Grupu vadīja Polijas deputāte Joanna Šēringa-Vīlgus un Mareks Lisiņskis, muļķīgā fonda "Nebaidieties" vadītājs.

Abi Francisku iepazīstināja ar „ziņojumu” par neapstiprinātiem kancelejas „ļaunprātīgas izmantošanas” gadījumiem Polijā.

Francisks sāka lūgt kopā ar viņiem, jo šķietami neviens viņam neteica, ka Šēringa-Vīlgus un Lisņiskis ir kareivīgi ateisti.

Kad viņš dzirdēja, ka Lisiņskis bija cietis no „ļaunprātīgas izmantošanas”, Francisks skūpstīja viņa roku. Viņš apsolīja lasīt „ziņojumu” gaidāmajā sinodē.

Šēringa-Vīlgus ir gejus un abortus atbalstoša aktīviste. Viņa teica, ka nevienam nav atļauts saukt nedzimušu bērnu par „bērnu” vai “cilvēku”. Ar viņas mērķis ir provocēt „Polijas episkopāta atkāpšanos”.

Lisiņskis teica Polijas valsts radio, ka vēlas naudu, sniedzot Austrālijas un ASV piemērus.

Kā bijušais alkoholiķis, viņš apgalvo, ka viņa draudzes priesteris viņu bija ļaunprātīgi izmantojis, kad viņš bija 13 gadus vecs altāra zēns, lai gan nav pierādījumu tam, ka viņš kādreiz kalpoja šādā amatā.

Baznīca ir viena no nedaudzajām organizācijām Polijā, kas izveidoja īpašu politiku pret seksuālu vardarbību pret nepilngadīgajiem. Tomēr "ziņojums" uzbrūk tikai baznīcai.

Tas satur ļoti maz pierādītu pārkāpumu gadījumu. Opoles bīskapija jau ir publicējusi garu sarakstu, kurā sīki aprakstīti daudzie melu gadījumi, kuros Opoles priesteri tiek apsūdzēti par ļaunprātīgu izmantošanu.

#newsCqaqksefog