Clicks1K

UWAGA: Franciszek mianował kard. Tobina (pro-LGBT) do nadzorowania katolickiej edukacji

TŁUMACZONO TRANSLATOREM

NEWARK, New Jersey, 6 czerwca 2019 r. (LifeSiteNews)- Kardynał Joseph Tobin, który został ostrzeżony za wypowiedzi sprzeczne z naukami Kościoła na temat seksualności, został mianowany przez papieża Franciszka członkiem Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej.

Oprócz kardynała Tobina kardynałowie Luis Ladaria i Désiré Tsarahanzana oraz biskup Joseph Ðình Ðúc Ðao zostali powołani do zgromadzenia. Kongregacja ds. Edukacji Katolickiej jest odpowiedzialna za komunikację i zapewnienie wdrożenia dyrektyw Stolicy Apostolskiej w szkołach, instytutach, szkołach wyższych i uniwersytetach stowarzyszonych z Kościołem.

Kardynał Tobin powiedział w kwietniowym programie telewizyjnym, że katolickie nauki o pociągu do osób tej samej płci są „nieuporządkowane” i „niefortunne” i używają „bolesnego” języka. Na dzisiejszym show NBC Tobin zasugerował, że Kościół ma zamiar zmienić swoje nauczanie: „Kościół, jak sądzę, prowadzi własną rozmowę o tym, co nasza wiara nam daje i mówi z ludźmi w związkach tej samej płci. To, co powinno być bez debaty, to to, że jesteśmy wezwani, by ich powitać. ”

W wywiadzie gospodarz wystawy Anne Thompson przedstawiła dyskusję na temat homoseksualizmu, chwaląc Tobina, mówiąc, że jego „dotarcie do społeczności LGBTQ jest w formie papieża Franciszka, pomimo niektórych nauk kościelnych”. Zapytała Tobina: „Ale jak możesz powitać ludzi, którzy nazywasz „wewnętrznie nieuporządkowanym”? Tobin odpowiedział: „Cóż, nie nazywam ich„ wewnętrznie nieuporządkowanymi ”.

Sprzeciwiała się: „Ale czy to nie jest Katechizm Kościoła Katolickiego?”

- To znaczy - powiedział Tobin i dodał - to bardzo niefortunny język. Miejmy nadzieję, że ostatecznie ten język będzie trochę mniej szkodliwy ”.

Tuż przed objęciem przywództwa w archidiecezji Newark Tobin witał aktywistów homoseksualnych w Bazylice Katedralnej Najświętszego Serca, który przybył na tzw. „Pielgrzymkę LGBT”. James Martin, S.J., którego wielu krytykowało za jego wypowiedzi popierające homoseksualizm, pogratulował Tobinowi udziału w „Pielgrzymce LGBT”, tweetowaniu „Bravo!” Tobin był jednym z czterech amerykańskich biskupów, którzy poparli kontrowersyjną książkę Martina „Budowanie mostu”. Martin zaproponował w 2018 r., Że Tobin jest jednym z „przyjaznych gejom” prałatów mianowanych przez papieża Franciszka.

więcej: www.lifesitenews.com/news/pope-francis-ap…

______________________________________________________________________

PROSZĘ, PRZECZYTAJ:

JEZUS: On został wysłany, aby zdemontować Mój Kościół i rozedrzeć go na strzępy

🔥 LIST DO KAPŁANÓW: KOŚCIÓŁ W CZASIE WIELKIEGO ODSTĘPSTWA OD WIARY