Clicks582
csk.news
1

Nové detaily ukazujú nechutnú súd proti kardinálovi Pellovi

Ďalšie dôkazy, ktoré odhalili falošný pokus Melbourne proti kardinálovi Georgeovi Pellovi, uverejnila CatholicNewsAgency.com (17. decembra).

Pell bol 11. decembra uznaný ako "vinný" z toho, že "zneužíval" dvoch chóristov z Melbournského Katedrálneho Zboru bezprostredne po nedeľnej omši v dňoch 10:30 v katedrálnej sakristii, ktorá je po omši plná ľudí.

Prokurátori ani len nedokázali určiť dátum a hovorili o "období medzi augustom a decembrom 1996".

Jedna z "obetí" povedala matke aspoň dvakrát, že nikdy nebola sexuálne zneužitá skôr, než zomrela na predávkovanie drogami v roku 2014. Druhý, ktorý bol prítomný na súde, povedal matke až po tom, čo jej syn zomrel, o "zneužití ".

Ako arcibiskup Melbourne Pell zvyčajne slávil nedeľnú omšu o 10.30 h, na ktorej chór pravidelne spieval. Avšak medzi augustom a decembrom 1996 sa to stalo len dvakrát kvôli reštaurovaniu.

Pri obidvoch príležitostiach zbor konal bezprostredne po svätej omši cvičenia, takže by si okamžite všimli neprítomnosť dvoch zborníkov.

V jednej z týchto nedeliel bol Pell s hosťami ihneď po mši.

Kňaz, ktorý bol prítomný zakaždým, keď Pell slávil omšu v katedrále, povedal polícii: "Nikdy predtým, počas alebo po omši nebol arcibiskup v priamom kontakte s nikým iba keď som bol prítomný."

Ďalší svedok povedal súdu, že Pell potreboval pomoc na odstránenie svojich rúch po svätej omši, a preto tam nemohol byť sám.

Ten istý svedok povedal Polícii z Victoria, že usporiadanie katedrály sa nezhoduje s obvineniami.

Sudca vylúčil obhajobu z diskusie na súde z čohokoľvek, čo by mohlo viesť k spochybneniu dôveryhodnosti [klamajúceho] žalobcu.

Obrázok: George Pell, © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-SA, #newsCwrxirreaw
Libor Halik and one more user like this.
Libor Halik likes this.