Clicks936

Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie są głównymi sponsorami PLANU POKOJOWEGO DLA BLISKIEGO WSCHODU

TŁUMACZONO TRANSLATOREM

Według agencji prasowej Ahlul Bayt, plan stuletniej umowy, o której prezydent USA od dawna mówił, dotyczącej rozwiązania kryzysu między Palestyną a syjonistycznym reżimem, wydaje się opierać raczej na gospodarce, niż polityce. Trump dając korzyści gospodarcze Palestyńczykom, zmusiliby ich do porzucenia swoich praw.

Donald Trump, prezydent Stanów Zjednoczonych, który widzi wszystko za pomocą spektakli ekonomicznych, ogłosił, że rozwiąże konflikt między Palestyną a reżimem izraelskim, nawet tytuł planu, który posłużył do rozwiązania problemu pokoju na Bliskim Wschodzie. ; „The Deal of the Century” ("Transakcja Stulecia")

Jared Kushner, ulubieniec Trampa, wraz z Jasonem Greenem Blotem, Specjalnym Wysłannikiem ds. Bliskiego Wschodu i Davidem Friedmanem, ambasadorem USA w Izraelu, są głównymi architektami projektu, ale do tej pory nie wskazano ani treści planu, ani dokładnego terminu jego uruchomienia.

Ale, jak widać, plan, jak sugeruje jego nazwa, opiera się na gospodarce, informuje Reuters, że Stany Zjednoczone zamierzają stworzyć inwestycje zagraniczne na terytoriach palestyńskich, aby zadowolić Palestyńczyków w realizacji stuletniej umowy.

Biały Dom powiedział, że Tramp ma wziąć udział w konferencji gospodarczej w Manamie w Bahrajnie, aby zachęcić zagranicznych inwestorów do transferu pieniędzy i technologii na terytoria palestyńskie, Zachodni Brzeg i Strefę Gazy. Konferencja ma się odbyć w Manamie pod koniec czerwca.

Według spekulacji ten warsztat jest sektorem finansowym stuletniej transakcji handlowej. Dokładny czas tej konferencji ekonomicznej ogłoszono 25 i 26 czerwca. Mówi się, że w konferencji wezmą udział ministrowie gospodarki i działacze ekonomiczni z Europy, Bliskiego Wschodu i Azji.

W pierwszej reakcji na tę wiadomość Wissam Abwaisof z Organizacji Wyzwolenia Palestyny ogłosił: „Nasz temat jest jasny od samego początku, nie uczestniczymy w żadnej konferencji gospodarczej i politycznej związanej z transakcją stulecia”.

The Washington Post oświadczył wcześniej, że plan USA zawierał znaczne korzyści ekonomiczne dla Palestyńczyków, ale nie obejmował pełnoprawnego państwa.

Libańska gazeta Al-Akhbar napisała również w niedawnym raporcie, że saudyjski książę koronny Mohammed bin Salman zaproponował prezydentowi Autonomii Palestyńskiej Mahmudowi Abbasowi 10 miliardów dolarów na zaakceptowanie amerykańskiego planu stulecia. Według raportu Mahmoud Abbas, w przeciwieństwie do propozycji księcia korony, sprzeciwił się propozycji poparcia Donalda Trumpa w jego stuletniej karierze politycznej.

Podczas gdy większość palestyńskich urzędników sprzeciwiła się planowi amerykańskiemu, Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie są głównymi sponsorami tego planu i wywarły dużą presję na PA i inne kraje arabskie w regionie, aby zaakceptowały porozumienie z Trump Trend na temat transakcji wiekowej.

W listopadzie 2018r. urzędnicy Fatah ujawnili, że saudyjski król Salman bin Abdulaziz wywiera presję na prezydenta Mahmuda Abbasa, prezydenta Autonomii Palestyńskiej, aby obrał osie i zasady stosunków stulecia.

Urzędnicy powiedzieli, że specjalny wysłannik króla Arabii Saudyjskiej, Jared Kushner , przedstawił projekt. Plan zawiera cztery główne klauzule: bezpośrednie rozmowy między Izraelem a Palestyńczykami pod regionalnym parasolem i stopniowe postępy w kierunku rozwiązania dwupaństwowego, dające więcej Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu i hojną pomoc gospodarczą dla Autonomii Palestyńskiej.

Po decyzji Donalda Trumpa o uznaniu okupacji za stolicę syjonistycznego reżimu i przeniesieniu ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy, stosunki między Mahmudem Abbasem a Stanami Zjednoczonymi stały się mroczne, do tego stopnia, że Mahmoud Abbas powiedział, że nie jest ławą przysięgłych i ogłosił, że nigdy nie przyjmie i nie zaakceptyje amerykańskiego planu pokojowego.

Uważał wiekową umowę Donalda Trumpa za pięść obecnego wieku i powiedział, że nigdy jej nie zaakceptujemy. Po przeniesieniu ambasady USA do okupacji Quds Abbas ogłosił, że Autonomia Palestyńska nie będzie od tej pory akceptować obecności USA w procesie pokojowym ani w żadnym proponowanym planie pokojowym.

W związku z tym umowa amerykańskiego stulecia ma niewielkie szanse na wygraną, jednym z głównych powodów jest to, że jedna strona konfliktu, Palestyńczycy, nie jest przygotowana do negocjacji ze Stanami Zjednoczonymi po przeniesieniu ambasady USA do Jerozolimy.

za: fa.abna24.com/…/%d8%aa%d9%84%d8…