Clicks15
Peter(skala)

Program pápežských liturgických slávení na september a október 2019

Ilustračná snímka: Svätý Otec slúžiaci svätú omšu v Bazilike sv. Petra (Vatican Media)

PÁPEŽ


Program pápežských liturgických slávení na september a október 2019

Mons. Guido Marini, ktorý je zodpovedný za pápežské liturgické slávenia, zverejnil liturgický program Svätého Otca na mesiace september a október 2019.

September

V poslednú septembrovú nedeľu, 29. septembra, bude pápež František na Námestí sv. Petra o 10.30 sláviť svätú omšu pri príležitosti Svetového dňa migrantov a utečencov.

Október

Hneď v prvý októbrový deň Svätý Otec modlitbou vešpier otvorí Mimoriadny misijný mesiac. Slávenie liturgie hodín v utorok 1. októbra bude o 18.00 v Bazilike sv. Petra.

V piatok 4. októbra o 17.00 bude pápež vo Vatikánskej bazilike predsedať biskupskej vysviacke pátra Michaela Czerneho SJ, ktorého nedávno vymenoval za kardinála.

Na druhý deň, v sobotu 5. októbra, bude v bazilike viesť riadne verejné konzistórium na kreovanie nových kardinálov.

Prvá októbrová nedeľa, 6. októbra, bude patriť otvoreniu Špeciálnej biskupskej synody pre Amazóniu slávením svätej omše o 10.00 v Bazilike sv. Petra.

V 27. cezročnú nedeľu 13. októbra bude pápež František o 10.15 sláviť na Námestí sv. Petra kanonizačnú svätú omšu. Bude pri nej svätorečiť päť osobností: anglického kardinála bl. Johna Henryho Newmana z rehole oratoriánov;

bl. Giuseppinu Vanniniovú z Talianska, ktorá je zakladateľkou Dcér sv. Kamila;

bl. Mariam Thresiu Chiramel Mankidiyanovú z indickej Keraly, zakladateľku Kongregácie sestier Svätej rodiny; bl. Dulce Lopes Pontesovú z Brazílie, rehoľníčku z Kongregácie misijných sestier Nepoškvrneného počatia Matky Božej a

bl. Marguerite Baysovú, pannu z Tretieho rádu sv. Františka z Assisi, pôvodom zo Švajčiarska.

Nasledujúcu nedeľu 20. októbra bude Svätý Otec pri príležitosti Svetového dňa misií celebrovať o 10.30 svätú omšu v Bazilike sv. Petra.

Posledná októbrová nedeľa, 27. októbra bude patriť ukončeniu Biskupskej synody slávnostnou svätou omšou o 10.00 vo Vatikánskej bazilike.