Clicks1.7K
defendfaith
5

Keď má Cirkev pápeža heretika...

Sú protestanti heretici? Samozrejme že sú - neexistuje svätý, ktorý by neodsúdil ich blúdenie v dobe po reformácii podnes. Čo z toho vyplýva?

Ak niekto obhajuje heretikov, sám je heretik. Pápež Inocent III. Obhajuje pápež František heretikov? Obhajuje! Tak je sám heretik!

Ak niekto neodsudzuje heretikov, platí pre neho anatéma. Pápež Vigilius. Odsúdil pápež František heretikov? Neodsúdil. Mal by byť pápež František vyobcovaný z Cirkvi!

Ak sa niekto modlí s heretikmi, je ako oni heretik. Pápež Benedikt XV. Modlí sa pápež František z heretikmi? Modlí - je heretik.

Protestantizmus - čiže reformované náboženstvo, ako ho pyšne nazvali jeho zakladatelia, je súhrnom všetkých heréz, ktoré boli pred ním, ktoré vznikli po ňom a ktoré sa môžu ešte zrodiť, aby zabíjali duše.sv. pápež Pius X.

Náš dobrý pápež Pius X. by bičom hnal pápežov poslednej doby, ako Kristus hnal kupcov z chrámu.

Už aj ateisti sa pýtajú na svojich stránkach novín - je pápež František katolík? Nie je! Takto nás dnes nebesia trestajú, aby sme mali nekatolícka pápeža, k tomu heretika. Modlime sa za neho, snáď sa Boh nad ním zmiluje...
piakatarina and 4 more users like this.
piakatarina likes this.
Monika G likes this.
Libor Halik likes this.
ľubica likes this.
Lucinecka787 shares this.
Nejak tak hľadám v tom článku Kristove výzvy K láske,pochopeniu,odpusteniu....namiesto toho? Odsúdenie, nenávisť, rozdelenie..... Smutné že aj v dnešnej dobe sa nájdu katolíci ktorí si myslia že sú na svete a v celom nebi sami. Božskejsi ako sám Boh. Boh ochraňuj pápeža pred jeho "ovečkami" ktoré nepoznajú milosrdenstvo, lásku, súcit a zjednotenie. To podstatné čo všetci potrebujú.