Clicks1.5K
ŚW.FILOMENA

FRANCISZEK DO KLERYKÓW: TRADYCYJNI KSIĘŻA SĄ ZNIEWIEŚCIALI ... ? ...UCZCIE SIĘ OD DOBRYCH KAPŁANÓW ...!

(TŁUMACZONE TRANSLATOREM)

13 grudnia 2016 (LifeSiteNews) - Do tej pory, katolicy są używane do niego: Franciszek mówi jasno, otwarcie, a czasami ... tak, rzeczywiście, niegrzecznie. Ale są chwile, kiedy po prostu zadać sobie pytanie: co on chce osiągnąć?

Jezuita na Piotrowej regularnie utrzymuje dziennikarzy na palcach, kiedy kroki na pokładzie samolotu, bo - nikogo o to chodzi - oczekiwanie na podejrzenia o cokolwiek wyjdzie z ust Papieża podczas konferencji prasowych w trakcie lotu. Ponieważ słowa Franciszek często bezmyślne i wysypka w najlepszym lub ścierne i niegrzeczna w najgorszym, zostawia go innym, aby posprzątać mediów potem. Jednocześnie media świeckie nadać mu świętej nieomylności tak, że zwroty takie jak: "Kim jestem, by osądzać?" Czy Kościół jest "lazaret" stają się hasłami liberalnej prasy młyna są powtarzane do znudzenia łatwo stosując tę zasadę: "Sześćdziesiąt dwa tysiące czterysta powtórzeń wykonać jedną prawdę", od Aldousa Huxleya Nowy wspaniały świat.

Ale co papież osiągnąć niektóre z jego opowiadań? To pytanie przyszedł znowu do głowy podczas słuchania codziennej homilii na Casae Sanctae Marty w piątek, 9 grudnia.

W homilii Franciszek opowiada powtarzając słowa "sztywne" i "światowe" z jego książeczkę obelg .

Opowieść idzie tak:
O sztywności i światowości, to było jakiś czas temu, że starsza prałat z kurii przyszedł do mnie, który działa, normalny człowiek, dobrym człowiekiem, w miłości z Jezusem - i powiedział mi, że poszedł kupić parę koszule na Euroclero [duchownych sklep odzieżowy] i zobaczył młodego faceta - on myśli, że nie miał więcej niż 25 lat, lub młodego kapłana lub ma zostać księdzem - przed lustrem, z przylądka, duża, szeroka, aksamitna, ze srebrnym łańcuszku. Potem wziął Saturno [szerokim rondem pisarski nakrycia głowy], włożył go i spojrzał na siebie. Sztywna i światowe jeden. A ten ksiądz - jest mądry, że prałat, bardzo mądry - był w stanie przezwyciężyć ból, z linią zdrowego humoru i dodał: "A mówi się, że Kościół nie pozwala kobietom kapłanów! W ten sposób działa, że ksiądz robi, gdy staje się on funkcjonariuszem kończy się śmieszne, zawsze.Skandal! Młody kapłan - poniżej 25 roku życia - z pelerynę i kapelusz w sklepie dla duchownego stroju.


Kim są dwie osoby, o których mowa: Jeden jest stary, pracy, normalny człowiek, który kocha Jezusa i mówi do papieża; drugi jest młody, może nowo wyświęcony, sztywne, światowy kapłanem na zakupy. Wróg lub Feindbild ( "obraz wroga") jest jasne: AN zniewieściały młodzieniec, prawdopodobnie przystojny, zajęty sprawami doczesnymi jak dandys z powieści Oscara Wilde'a. Nie ulega wątpliwości, że musiał przyjść do Rzymu na zakupy jako przerwę i wda się w estetycznej przyjemności, że tylko dolce vita Rzym ma do zaoferowania. On jest bogaty (aksamit!), Niedbały, przyziemne, powierzchowne, leniwa i próżna ...

Z drugiej strony, mamy starą prałat. Pozornie ma stabilną pracę w Rzymie, on jest stary, dobry, pobożny i mądry. Sprawdza się z Papieżem na wierność i posłuszeństwo, a ma tylko "normalne" rozmowy z Następcą Piotra, mówiąc o swojej ostatniej wizycie w więzieniu i jak to uchodźców w jego parafii.

Czy to jest naprawdę to, co mamy do czynienia w Kościele - i co ważniejsze w jej stosunku do świata - dzisiaj?

Rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej: młodzi księża, którzy zdecydowali się nosić tradycyjny strój (co jest, co sugeruje, że historia) zrobić w mundurze bojowym. To prawda: są w stanie wojny. Są w stanie wojny ze społeczeństwem, które nie znosi niczego, niczego starą tradycyjną dla tej sprawy - stary jest wrogiem. Są w stanie wojny z ich świeckich przyjaciół, którzy ośmieszyć je na sobie, że są one w stanie wojny z liberalnych katolików, którzy chcą, aby Kościół służyć światu "kapłańskiego stroju." - Prawdziwy światowości - w jej moralności, jej struktury i jej nauczania , Są w stanie wojny z branży mody, która wybiera albo niemoralność lub dekadencji, głównie zarówno, jako zasada o modzie dzisiaj. Są w stanie wojny ze stad o kapłanów, którzy noszą dżinsy i koszule. Dlaczego oni wybrać się w stanie wojny? Ponieważ Chrystus był w stanie wojny. Był w stanie wojny z wrogami, co dobre, prawdziwe i piękne. Gdyby Chrystus nie posiadał pelerynę tak cenny, że nawet dobrze płatna rzymscy żołnierze nie chcieli wyciąć go na pół?

Z drugiej strony, obecnie niektórzy starzy księża wybrać nosić dżinsy i t-shirt? Aby dać światu dobry przykład? Aby stać się jak świat? No. Aby uniknąć tego kpiny, że świat przygotowuje się do tych, którzy odważą się trzymać na zewnątrz. Będą podchodzić na ulicy przez beztroskiego wiernego prosząc o błogosławieństwo różańców, a nawet usłyszeć wyznanie? Wątpliwy. Jednak jest to doświadczenie niezliczonych seminarzystów i kapłanów udziału w Rzymie.
Co sprawia, że stare prałat dobre? Czy on jest dobry ponieważ on działa?

Pracuje jako co? Jest dziełem młodego kapłana lub religijnych mniej wartościowe, bo jest młody? Prałat jest "normalny" człowiek? Co to jest? Normalna według standardów współczesnego społeczeństwa? Nowoczesne jak w zakorzenione w bezmyślnej nowoczesnej ideologii? Czy on bronić teorii płci?

Czy on bronić fałszywe feminizm? Czy on poddać się "tyranii relatywizmu", które spotkało naszego zachodniego świata? Czy ta historia przez Kurii-Urzędnik, który udziela porad do kardynałów i biskupów podejmowaniu decyzji, które wpływa tysiące lub miliony istnień ludzkich na całym świecie prawdziwie opalane "zdrowego humoru"? Czy sposób prałat jest jedynym możliwym sposobem na życie w Kościele? Czy ona, że wąskie?

I szczerze mówiąc, w najgorszym przypadku - jeśli wszystko, że prałat myślał o młodego kapłana były prawdziwe - Czy prałat nie "przerwał mu trochę luzu"? Jeśli on naprawdę miał mądrość, wiedziałby, że młody kapłan będzie cierpieć za to, co nosi i tak, że będzie jego "krzyż".

Wbrew opinii prałat, Kościół Tradycji jest atrakcyjna. Dlaczego? Bo ona jest przeszkodą, która wspomina Ewangelia (por 1 Kor 8) niewzruszona skała, na której fale Zeitgeist przerwie na marne. Tysiące młodych ludzi przyciąga do bardziej "tradycyjnych" sposobów robienia rzeczy, jasnej tożsamości kapłańskiej, o powołaniu kapłańskim, która wyraża się w zewnętrznie widocznych, w liturgii referent bez nadużyć, a także w Kościele, który jest skałą - bo wie, że ona będzie wygrać na całym świecie. Msza łacińska jest pełno młodych rodzin i wiele dzieci. Dzieci, które zostaną wykształcone w wierze też.

Przyciąga ich dlatego, że chcą dać Bogu wszystko i najlepszy. Jak Franciszek z Asyżu powiedział: "kielichy, kaprali, terminy ołtarza, i wszystko, co dotyczy ofiary muszą być wykonane z materiału szlachetnego. A jeśli najświętsze Ciało Pana jest bardzo słabo zastrzeżone w dowolnym miejscu, to powinno być umieszczone w cennego miejsca. "Potrafił dać Bogu najlepszych i największych i najbardziej cenne rzeczy, które człowiek ma do zaoferowania. Ad maiorem Dei gloriam jest nawet głośne motto zakonu jezuitów.

Jednocześnie, jak często możemy usłyszeć ludzi (wierzących i niewierzących podobne) rozejrzeć Muzeów Watykańskich i zapytać złośliwie: "Dlaczego Kościół nie sprzedaje wszystko i dać pieniądze ubogim?" W ironiczny sposób, Oscar słowa Wilde'a otrzymywać nowe znaczenie: "w dzisiejszych czasach ludzie znają cenę wszystkiego i wartość niczego."

Ubrania młodzieńca zostaje wybrany na jej piękno. I jest piękna sama w sobie nie droga do Boga? Jak często i jak intensywnie ma Hans Urs von Balthasar podkreślić, że poprzez pulchritudinis, droga piękna, ma pierwszeństwo w drodze do Boga - zwłaszcza dla prostych ludzi, a nie dla bogatych! Czy piękne zdjęcia i materiały również nie pomagają nasze życie modlitewne? A także, czy Franciszek coraz wyśmiać księdzem katolickim Wschodniej, który nosi nakrycie głowy i znacznie większe sutanny niż na Zachodzie?

Ale w końcu jedno pytanie wyróżnia się najbardziej: Franciszek wielokrotnie potępiała "terroryzm słów," the "podziały ustawy", a tym, co jest "niszczenie Kościoła od wewnątrz" ... co to mówisz? Plotka. Dlaczego Franciszek to plotki starej złudzeń, samozadowolenie, kojarzy, a - by użyć Franciszek własnego określenia - sztywny starca w homilii jako nauczanie prawdy o Kościele?

Co do Monsignor, jeśli nie jest w stanie odróżnić kulturalnego i dobrze załogowych zewnątrz z zniewieściały fiksacji, to może dobrze mówić tomów ...

Powstaje jednak kolejne pytanie, w sercu wielu katolików: Dlaczego nasz Ojciec to zrobić? Czy jest to korekta ojcowskie, że potrzebujemy? Czy my, dzieci, że były niegrzeczne? A co się stanie, gdy świat nas atakuje? Będziemy znaleźć schronienie i wsparcie w nim?

za: translate.google.plwww.lifesitenews.com/opinion/now-the-popes-c…

__________________________________

______________________________________

PROSZĘ , PRZECZYTAJ: Papież Franciszek, charyzmatycy i dialog międzyreligijny – John Vennari