Clicks27
lt.news

Šv. Pijaus X bendruomenė: Balandžio mėnesio laiškas, kuriame Pranciškus kaltinamas erezijomis, yra tikras „laiko švaistymas“

Gegužės 17-osios nepasirašytame ir jokiu būdu ne tobulame Šv. Pijaus X bendruomenės (SSPX) pareiškime buvo sukritikuotas balandžio mėnesio laiškas, kuriuo pats Popiežius Pranciškus yra kaltinamas erezijų skleidimu, o šį iki šiol pasirašė 85 kunigai ir mokslininkai.

Pareiškime, kuris buvo publikuotas portale FSSPX.news, aiškinama, jog laiškas (tariamai) per daug perspektyvaus požiūrio ir šį pavadino „radikalaus požiūrio“ bei „pasmerktu nesėkmei“.

Bendruomenė SSPX jau daugiau nei keletą dešimtmečių veikia ne oficialioje Bažnyčios jurisdikcijoje, tačiau teigia, jog raštui trūksta „pagarbos dėl teisinių institucijų“,

Pabrėžiama, jog „problemos neatsirado vakar“ - tai faktas, kuriuo niekas neabejoja - taip pat dabartinį pontifikatą vadina „vaisiaus nokinimu“, kuris yra „nuodingas“.

Kiek stebėtina, tačiau pareiškime vengiama prieštarauti laiško turiniui, vietoje to spekuliuojami galimi šio „rezultatai“, ar šis yra pakankamai „gerai apgalvotas“, ar turi „šansą pasisekti“. Pareiškime net nurodoma, jog rašto „nesėkmė galėtų išjuokti jo autorius ir apskritai visą sukūrimo priežastį“.

Tuomet raštas pavadinamas „laiko švaistymu“, o tai kelia klausimą - kodėl SSPX apskritai pasiryžo šį laišką pakomentuoti.

Paveiksliukas: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsGfujwxbnpt