Clicks1.5K
pl.news
31

Mantra proaborcyjna: arcybiskup martin wzywa do "bezpiecznej, rzadkiej i legalnej" aborcji

Prawo aborcyjne w Irlandii powinno pozwolić na aborcję, "która jest rzadka, która jest bezpieczna i która jest legalna", powiedział 27 maja RTE News arcybiskup Armagh, Eamon Martin, który jest również prymasem Irlandii.

OnePeterFive.com 30 maja konfrontuje tę wypowiedź z oficjalnym stanowiskiem biura prasowego prymasa. Rzecznik, Martin Long, powiedział, że słowa te "zostały wyjęte z kontekstu".

Ale OnePeterFive.com pyta, w jakim kontekście mantra "bezpieczeństwa, legalności i rzadkości" mogłaby mieć sens.

Dopiero wtedy rzecznik przyznał, że Martin "nie powinien użyć tego cytatu", który został wypowiedziany pierwotnie przez [ohydnego] premiera Irlandii, Leo Vardkara.

Grafika: Eamon Martin, RTE News, #newsUaeybvcdik

amarillo
STOP ABORCIJA
Slowacja ,,
,,chcą odwołać zdolność do wykonywania aborcji do 12 tygodnia ciąży jedynie na żądanie kobiety. Możliwe zakłócenia powinny być wykonywane tylko w trzech uzasadnionych przypadkach. W przypadku zagrożenia życia kobiety i jeśli kobieta daje zgodę na aborcję. Jeżeli kobieta zaszła w ciążę w wyniku przestępstwa, takie jak po gwałcie, ciąża nie przekracza 12 tygodni i …
More
STOP ABORCIJA
Slowacja ,,
,,chcą odwołać zdolność do wykonywania aborcji do 12 tygodnia ciąży jedynie na żądanie kobiety. Możliwe zakłócenia powinny być wykonywane tylko w trzech uzasadnionych przypadkach. W przypadku zagrożenia życia kobiety i jeśli kobieta daje zgodę na aborcję. Jeżeli kobieta zaszła w ciążę w wyniku przestępstwa, takie jak po gwałcie, ciąża nie przekracza 12 tygodni i aborcji nie zapobiec problemom zdrowia kobiet, a jeśli sama kobieta požiada.Trecim przypadek jest wyjątkiem, jeśli chodzi o genetycznie upośledzenia rozwoju

Poprzez nowelizację prawa chcą zapobiec nowoczesnej turystyce aborcyjnej, gdy cudzoziemcy przyjeżdżają do nas w sprawie aborcji, ponieważ w ich krajach przerwy są zakazane lub droższe.


www.mediklinik.sk/pl/
predex
Nie ma to jak morderstwo w białych rękawiczkach, najczęściej z gumy, i białym kitlu, pełne bezpieczeństwo dla matki i 100% morderstwo jej dziecka, ale pod inną nazwą ,aborcja, to wystarczy aby otumanić tego księdza.

Morderstwo doskonałe:zmioenić słowo morderstwo w aborcja, i zalegalizować, prtzewrotność ludzka dosięgła granic demoral;izacji.
bliźniak
W języku dyplomacji znaczy to "mordować tylko z umiarem"
Weronika..S and 2 more users like this.
Weronika..S likes this.
yaphet likes this.
Anty_modernista likes this.
Anty_modernista
KamilMila
Tu zaczynamy wchodzić na temat prawa Mojżesza i Dekalog.
Dekalog obowiązuje w Nowe Przymierze.
Nowe Przymierze upieczętowane ofiara Jezusa Chrystusa kasuje stare przymierze.
Nie da się usiedzieć okrakiem na mieczu od strony ostrza.
KamilMila
Wielce nie koszerne jest zabijać dar Boga w łonie matki.
I wielce niekoszernie, to bardzo ale to bardzo mało powiedziane.
4 more comments from KamilMila
KamilMila
Ciąża jest stanem fizjologicznym człowieka, a nie stanem chorobowym.
Jeśli zatem oddajemy kał i mocz w miejscach do tego nie wyznaczonych, jest to niekoszerne.
Identycznie jest z ciążą.
KamilMila
Aborcja to zamierzona interwencja zewnętrzna, której celem jest przedwczesne zakończenie i usunięcie ciąży. W wyniku aborcji następuje śmierć płodu.
(...Prawo aborcyjne w Irlandii powinno pozwolić na aborcję, "która jest rzadka, która jest bezpieczna i która jest legalna", ...)

Kobiety, które zdecydowały się na usunięcie ciąży, często zapadają nasyndrom poaborcyjny (Post Abortion Syndrom).-More
Aborcja to zamierzona interwencja zewnętrzna, której celem jest przedwczesne zakończenie i usunięcie ciąży. W wyniku aborcji następuje śmierć płodu.
(...Prawo aborcyjne w Irlandii powinno pozwolić na aborcję, "która jest rzadka, która jest bezpieczna i która jest legalna", ...)

Kobiety, które zdecydowały się na usunięcie ciąży, często zapadają nasyndrom poaborcyjny (Post Abortion Syndrom).-Mówiąc kolokwialnie- wyrzuty sumnienia.
KamilMila
Aborcja - śmierć płodu, konsekwencje

Aborcja to zamierzona interwencja zewnętrzna, której celem jest przedwczesne zakończenie i usunięcie ciąży. W wyniku aborcji następuje śmierć płodu. Kobiety, które zdecydowały się na usunięcie ciąży, często zapadają na syndrom poaborcyjny (Post Abortion Syndrom).
KamilMila
I co to jest "rzadka" "bezpieczna" i jest "legalna "

Zacznijmy od znaczenia wyrazu ABORCJA:
--------------------------------------------------

Aborcja (łac. abortus lub abortiopl.wikipedia.org/wiki/Aborcja – poronienie, wywołanie poronienia) – zamierzone i przedwczesne zakończenie ciąży w wyniku interwencji zewnętrznej, np. działań lekarskichpl.wikipedia.org/wiki/Aborcja, w j. łacińskim More
I co to jest "rzadka" "bezpieczna" i jest "legalna "

Zacznijmy od znaczenia wyrazu ABORCJA:
--------------------------------------------------

Aborcja (łac. abortus lub abortiopl.wikipedia.org/wiki/Aborcja – poronienie, wywołanie poronienia) – zamierzone i przedwczesne zakończenie ciąży w wyniku interwencji zewnętrznej, np. działań lekarskichpl.wikipedia.org/wiki/Aborcja, w j. łacińskim abortus provocatuspl.wikipedia.org/wiki/Aborcja. Przeważnie w efekcie dochodzi do śmiercipl.wikipedia.org/wiki/Aborcja zarodka lub płodupl.wikipedia.org/wiki/Aborcja (łac. nasciturus).

Wykonywanie aborcji w wielu krajach jest regulowane prawnie. Aborcja legalna, czyli wykonana w zgodzie z obowiązującymi w danym państwie ustawami i przez dyplomowanego lekarza, nazywana jest po łacinie abortus provocatus lege artis. Aborcja nielegalna, czyli wykonana przez osobę nieuprawnioną lub niezgodnie z regulacjami prawnymi nosi nazwę abortus provocatus criminalispl.wikipedia.org/wiki/Aborcja. Ustawodawstwo w tym zakresie różni się od siebie w różnych krajach. Zarówno sama aborcja, jak i metody wprowadzania jej do ustawodawstwa są przedmiotem licznych kontrowersjipl.wikipedia.org/wiki/Aborcja.
wacula25@wp.pl
Siula Oczywiście jeśli chodzi o aborcję to jestem jej przeciwnikiem bo jest grzechem śmiertelnym że zabijanie nienarodzonych dzieci bo nie pasują np. do modelu rodziny bo bogactwo jest ważniejsze i pies jak w RFN
wacula25@wp.pl
Siula No przecież dałaś przykład aprobujący mój tekst i Zgadzam się jak też i prezes Kaczyński również w tym samym tonie to potwierdził to co ja że zawsze nadrzędnym celem jest ratowanie życia matki ponieważ ona może mieć jeszcze wiele dzieci i innych pięknych.No a nie jak wielu innych zaślepiony w nacjonalistów chciałoby tylko i wyłącznie ratować dziecko kobieta niech umiera
2 more comments from wacula25@wp.pl
wacula25@wp.pl
Weronika..S I tu masz całkowitą rację
wacula25@wp.pl
Życie nienarodzonego dziecka czasem trzeba zadecydować i to szybko co wybrać a sytuacje takie są i wtedy co jest lepsze od życia dorosłej kobiety? Co powiedzieć kobiecie, która może umrzeć, próbując rodzić? To są dwa życia, między którymi trzeba wybierać, lepiej więc zabić dorosłego? Zastanówcie się.
Weronika..S
@wacula25@wp.pl Niestety, nauka katolicka przekazuje, że grzech ciężki, czyli śmiertelny, nie żałowany grozi potępieniem.
wacula25@wp.pl likes this.
wacula25@wp.pl
Weronika..S Piszesz -[Błądzę, bo akceptuję Boże przykazania]--A człowiek który błądzi zbłądził nie akceptuje Boga .A Bóg ocenia całe nasze życie, a nie chwilę czy epizody z niego. Jeżeli ktoś sie nawrócił Bóg jest z niego bardzo zadowolony co nie oznacza, że od razu pójdzie do nieba. Jeżeli osoba wierząca zwątpiła to jest to smutne dla Boga ale również nie przekreśla go za jeden grzech czy …More
Weronika..S Piszesz -[Błądzę, bo akceptuję Boże przykazania]--A człowiek który błądzi zbłądził nie akceptuje Boga .A Bóg ocenia całe nasze życie, a nie chwilę czy epizody z niego. Jeżeli ktoś sie nawrócił Bóg jest z niego bardzo zadowolony co nie oznacza, że od razu pójdzie do nieba. Jeżeli osoba wierząca zwątpiła to jest to smutne dla Boga ale również nie przekreśla go za jeden grzech czy wykroczenie i nie wysyła do piekła.TAK Myślę.
Weronika..S
@wacula25@wp.pl ...a decyzji w sprawie ratowania życia matki czy dziecka nie podejmuje lekarz: ratuje jedno i drugie życie, a decyzja w ręku Boga, który może uratować oboje.
Weronika..S
@wacula25@wp.pl Błądzę, bo akceptuję Boże przykazania? Biada jednak tym, którzy je nie akceptują w swojej pysze i zatwardziałości serca!
yaphet and one more user like this.
yaphet likes this.
Quas Primas likes this.
wacula25@wp.pl
modernistae prohibere A nie masz wiedzy i nie znasz tego problemu dogłębnie i jesteś którzy nie mają rodziny BRAK SERCA
amarillo
W Radzie Narodowej Republiki Słowackiej przyłączyli się do projektu zakona o aborcji.
Prawo zabraniałoby przerwać żądanie i przerwać aborcję
Turystyka.
Novinarzmi ktitizowany ksziez Kuff dla podpoził zakon LSN strony neonazistowskiej przedkładającej ten projekt.
yaphet likes this.
wacula25@wp.pl masz szczęście że twoja matka nie puściła cię z szumem wodospadu bo kwalifikacje jak widać były bezdyskusyjne
Quas Primas likes this.
wacula25@wp.pl
Bos016 Ratujmy Kobiety" z głosem Kaczyńskiego i tu prezes ma rację,Porządkujemy rzeczywistość, dociekamy prawdy, prowadzimy poważną debatę o nasze mamy i żony w Polsce.Są sytuacje, w których trzeba podjąć decyzję, czyje życie ratować, matki czy dziecka. Jeśli w wyniku ratowania życia matki, nie da się uratować dziecka, nie możemy tu mówić o jakiejkolwiek winie. Matka ma prawo wybrać swoje życie,…More
Bos016 Ratujmy Kobiety" z głosem Kaczyńskiego i tu prezes ma rację,Porządkujemy rzeczywistość, dociekamy prawdy, prowadzimy poważną debatę o nasze mamy i żony w Polsce.Są sytuacje, w których trzeba podjąć decyzję, czyje życie ratować, matki czy dziecka. Jeśli w wyniku ratowania życia matki, nie da się uratować dziecka, nie możemy tu mówić o jakiejkolwiek winie. Matka ma prawo wybrać swoje życie, gdy jest ono bezpośrednio zagrożone .A zakaz całkowitej aborcji to są ci którzy nie mają rodziny dzieci żony chorzy umysłowo i osoby duchowne itp . ONI NIE ŻAŁUJĄ NIKOGO BO NIE ZNAJĄ MIŁOŚCI do swej rodziny
Bos016 Naród "wybrany" tak ma. Nic na to nie poradzisz. Adi przed kilkudziesięciu laty chciał dobrze
Bos016 likes this.
Bos016
wacula25@wp.pl Masz w tej łepetynie całkowity zamęt. Co za koleś, masakra.
-----------------------------------------------------
wacula25@wp.pl 53 minuty temu

Mantra proaborcyjna: arcybiskup martin wzywa do "bezpiecznej, rzadkiej i legalnej" aborcji

A musimy brać pod uwagę to że czasem jest konieczna jedyna aborcja
Quas Primas likes this.
wacula25@wp.pl
Weronika..S Nadal błądzisz
Weronika..S
Aborcja jest grzechem ciężkim, jest sprzeciwem wobec przykazania ,,nie zabijaj,, i grozi potępieniem wiecznym, tym którzy jej dokonują i tym, którzy ją akceptują. Temu arc. życzę, aby czym prędzej się nawrócił, kroczy bowiem złą drogą, stawia się w miejscu Boga, recenzując Jego przykazania na sposób ludzki. Poza tym, tylko naiwny jest skłonny uwierzyć, że ,,wyjątkowe,, przypadki nie staną się …More
Aborcja jest grzechem ciężkim, jest sprzeciwem wobec przykazania ,,nie zabijaj,, i grozi potępieniem wiecznym, tym którzy jej dokonują i tym, którzy ją akceptują. Temu arc. życzę, aby czym prędzej się nawrócił, kroczy bowiem złą drogą, stawia się w miejscu Boga, recenzując Jego przykazania na sposób ludzki. Poza tym, tylko naiwny jest skłonny uwierzyć, że ,,wyjątkowe,, przypadki nie staną się regułą, co nie oznacza, że mogą być dopuszczalne. Pamiętajmy, że dziecko abortowane pozostanie nieochrzczone, a niektórzy zaangażowani w ten temat twierdzą, że jest to jednoczesne skazanie duszy dziecka na jego życie w ciemnościach, a nie tylko zniszczenie ciała.
yaphet and 2 more users like this.
yaphet likes this.
Quas Primas likes this.
modernistae prohibere likes this.
predex
całkowita ignorancja i herezja
Weronika..S likes this.
wacula25@wp.pl
A musimy brać pod uwagę to że czasem jest konieczna jedyna aborcja
yaphet
Szum o wina.
Quas Primas likes this.
Weronika..S
i złe duchy mają swoich przedstawicieli.
Quas Primas likes this.