Clicks1.8K
ľubica
4

Čím si to len vymenovaní páni zaslúžili ???..... reakcia na vymenovanie nových kardinálov z 09.10.2016

1/ arc. Cupich - Ako biskup Spokane, v štáte Washington, požadoval, aby sa kňazi a seminaristi z tejto diecézy nepodieľali na 40 dňoch modlitebného bdenia za život pred potratovými zariadeniami.
V roku 2002, ešte ako biskup v meste Rapid City, Južná Dakota,hystericky uzavrel dvere katolíckého kostola v priebehu veľkonočného Tridua, jedného z najsvätejších období katolíckeho liturgického roka, aby v ňom zabránil sláveniu tradičnej latinskej omše.
Už teraz otvorene odporuje katolíckemu kanonickému právu v bode, aby sväté prijímanie nepríjmali ľudia, ktorí sú v stave smrteľného hriechu. Kanon 915 Kódexu kánonického práva však hovorí, že ľudia v stave " ťažkého hriechu" nesmú pristupovať ku sviatostiam a jasne vymedzuje, aby im nebolo podávané sväté príjmanie..

V roku 2015 počas synody o rodine na neslávne známych tlačovkách pred novinármi, ktoré vyvolávali u katolíckej verejnosti zdesenie a radosť v sekulárnej blogosfére, Cupich dlaždil dráhu pre páry rovnakého pohlavia, rozvedených a znovuzosobášených ku svätému prijímaniu a Eucharistii bezobsažnou rétorickou formulkou - umožnenenie prístupu v súlade so subjektívnym svedomím jednotlivca. Zároveň Cupich opísal exhortáciu Amoris Laetitia ako " meniča hry", ktorý by mohol normalizovať stav tých, ktorí žijú v situáciách považovaných z hľadiska Cirkevnej morálky za objektívne hriešne.

Cupich spoločne 2/ s ďalším progresívnym, Františkom vymenovaným, biskupom diecézy San Diego Robertom McElroyrom, súhlasil a vyzval katolíkov, že "otázky chudoby a degradácie životného prostredia je potrebné dať do prvej línie (volebných) priorít tohto ročných volieb v USA" v súlade s "prioritmi pápeža Františka." O potratoch ani slovo.

V auguste 2015, potom čo sa dostali na povrch videa praktík Planned Parenthood odhaľujúce zabíjanie, pašovanie a obchodovanie s telami potratených detí, Cupich ako odpoved relativizijúco napísal v novinách Chicago Tribune článok, ktorého hlavná idea sa dá zhrnúť - nezamestnanosť a nalomená imigračná politika sú rovnako desivé ako zabíjanie detí v maternici.

3/Joseph Tolbin - iba minulý týždeň, v periodiku National Catholic Reporter ako arcibiskup bedákal nad "nespravodlivostou" voči ženám v Cirkvi, a povedal, že verí v "nádej" možnosti presadenia žienských diakoniek.

4/ Arcibiskup Kevin Farell - jeden z Františkových amerických najaktívnejších podporovateoľv. Známy aj tým, že v roku 2009 napomenul Univerzitu v Dallase, aby sa vyvarovalo toho, čo nazval "dogmatizmom, uzatvorenosť a zákonníctvom".....

5/Arcibiskup John Ribat je ďalší duchovný z periférie: je prvý kardinálom z Papuy-Novej Guiney. Odsúdil znovuzavedenie trestu smrti, a vyhlásili poplach kvôli vplyvu klimatických zmien na jeho ostrovný národ......

6/Arcibiskup Carlos Osor, arcibiskup Madridu, nazvaný tiež "španielský František". Vyzval na "Cirkev, ktorá ide von". V Španielsku, je arcibiskup Osor považovaný za liberála. Začiatkom tohto roka, keď dvaja z jeho pomocných biskupov napísali list kritizujúci zákon vyžadujúci od škôl zabezpečiť rodovo neutrálne prezliekarne, toalety a kúpeľne odpovedal Osor novinárom pri dotázaní, že tieto listy ani nečítal a ukončil debatu na celú tému.....

7/ Predstavujeme nových kardinálov: Bergogliove eso - arcibiskup Carlos Aguiar Retes vymenovaný za kardinála ....

/ prebratý a doplnený koment pod:
svetkrestanstva.postoj.sk/17857/preco-slovaci-o…/
ľubica:paráda čo poviete slniečkári a papalatrijci, nie je to úžasné???? vranak k vrane sadá..... rovný.... no v tomto prípade si to dovolím máličko upraviť!!! znie to: krivý, nemorálny liberálny, modernistický rotarián Bergoglio si našiel presne takých... akým je on sám
Slobodomurárstvo. Nešťastie našej doby. Pôsobenie slobodomurárstva na verejnosť
ľubica
.... toto stvára arcibiskup Tobin, kterého Bergoglio nedávno jmenoval kardinálem- svolal na 21. května do své katedrály v Newark pouť LGBT. Po mši bude prohlídka katedrály a pak večeře v portugalské restauraci. Pozvání je adresováno „členům katolické LGBT a jejich rodinným příslušníkům“.

Pastorační počin Bergogliova kardinála
ľubica
V sobotu19.11.2016 se bude konat zvláštní konzistoř. Zvláštní, protože na rozdíl od jiných podobných příležitostí papež neuvidí kardinály shromážděné v Římě v předchozích dnech.

Konzistoř pro kreaci nových kardinálů je zvláštní událost v životě církve. Také proto, že při této příležitosti přicházejí do Říma všichni kardinálové, kteří mohou, aby dali slavnostní ráz události, při které se uvádějí …
More
V sobotu19.11.2016 se bude konat zvláštní konzistoř. Zvláštní, protože na rozdíl od jiných podobných příležitostí papež neuvidí kardinály shromážděné v Římě v předchozích dnech.

Konzistoř pro kreaci nových kardinálů je zvláštní událost v životě církve. Také proto, že při této příležitosti přicházejí do Říma všichni kardinálové, kteří mohou, aby dali slavnostní ráz události, při které se uvádějí nová církevní knížata, papežovi zvláštní spolupracovníci a rádci.

Je to pro pontifika také zvláštní příležitost vidět kolem sebe své kolegium včetně těch, kteří zřídka přicházejí ad limina apostolorum, aby obdrželi informace a rady papeže, vyměnili si informace a předali poselství. Bylo tomu tak ještě v tomto pontifikátu v předloňském a loňském roce vždy v únoru.

Tento rok shromáždění kardinálů nebude. Program obsahuje pouze obřad kreace nových kardinálů v bazilice sv. Petra v sobotu 19. listopadu v 11 hodin a mši následující den. Odpoledne v sobotu od 16. 30 do 18.30 se konají zdvořilostní návštěvy, jak uvádí kuriální program.

A to se nacházíme na konci Svatého roku, tak silně propagovaného papežem. Jaká lepší příležitost by se mohla naskytnout papeži k diskuzi na důležité téma milosrdenství než před kolegiem jeho rádců?

Nebylo zveřejněno žádné vysvětlení této ojedinělé anomálie. Pokusme se tedy o hypotézu.

V září čtyři kardinálové pod dojmem silně rozšířené atmosféry v církvi a jistě také v kolegiu kardinálů, napsali papeži a prefektu Kongregace pro nauku víry zarážející dopis. Dopis, který zůstal bez jakékoliv papežovy reakce, nakonec v minulých dnech zveřejnili.


Štyria kardináli predložili p. Františkovi tzv. dúbiá....pretože na ne v súkromí neodpovedal...!!!

Je jasné, že na otázky formulované podle přesného teologického schématu ve formě „dubia“ , která nepřipouštějí v odpovědi vytáčky a výmluvy, papež odpovídat nechtěl a nechce.

Je pravděpodobné, že problém by se objevil v průběhu setkání kardinálského kolegia; nejen signatáři ale také část kardinálů by se zajímala o řešení ze strany papeže.

To je důvod, proč si myslíme, že v této listopadové konzistoři nebylo plánováno kolegiální setkání kardinálů. Mohli by být papeži skutečně na obtíž. Proto dal přednost...

Marco Tossati Chiesa e post concilio


www.lumendelumine.cz/index.php
Maria Dubovska
no? a "hriechy" dalších? to iba 6 ich bolo?