Clicks1K
pl.news
1

Franciszek nadal premiuje główną przyczynę nadużyć - arcybiskup Viganò

Informator, arcybiskup Carlo Maria Viganò, który ciągle się ukrywa, opublikował artykuł w sprawie nadużyć kleru na NCRegister.com (16 lutego).

Podstawową przyczyną nadużyć, jaką wskazuje, jest niszczenie seminariów po II Soborze Watykańskich, "widoczna po ogólnym i bardzo poważnym braku dyscypliny".

Ale Viganò "nie widzi znaku" świadczącego o tym, że nadchodzący szczyt Watykanu ws. nadużyć miałby w ogóle działać w obrębie podstawowych przyczyn sytuacji: "dlaczego słowo »homoseksualność« nigdy nie pojawia się w oficjalnych dokumentach Stolicy Apostolskiej?" - pyta.

"Dlaczego papież Franciszek trzyma przy sobie, a nawet nazywa bliskimi współpracownikami osoby, które są notorycznymi homoseksualistami?"

Lista przyjaciół i nominatów Franciszka zaangażowanych w homoseksualne afery albo nadużycia względem dzieci zawiera kilkanaście nazwisk.

Oligarchiczne media, które w latach 70, 80 i 90 wyciszały skandale, zgłaszane i publicznie potępiane przez amerykańskie media katolickie, takie jak The Wanderer, wyciszają także ten fakt.

#newsCicwkcvjaa
niewolnicaMaryi and one more user like this.
niewolnicaMaryi likes this.