Clicks50

Narzekali na kelnerstwo Tuska, przebili go dziesięć razy

Winnicki ostro o PiS: Narzekali na kelnerstwo Tuska, przebili go dziesięć razy

Prezes Ruchu Narodowego, poseł niezrzeszony Robert Winnicki / Źródło: PAP / Marcin Obara
– Ten rząd wpędził na w bezalternatywną sytuację w polityce zagranicznej – przekonywał Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego.

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo, który przyjechał do Warszawy na konferencję bliskowschodnią, wezwał Polaków, by rozstrzygnęli kwestie związane ze zwrotem mienia ofiar Holokaustu.Ta postawa wywołała oburzenie niektórych polityków i komentatorów.
Szczególnie ostro zareagował Robert Winnicki z Ruchu Narodowego, który podczas dzisiejszej konferencji ocenił, że rząd Mateusza Morawieckiego pozwala "pluć na Polskę" i z "podkulonym ogonem reaguje na wszystko, co mówią Amerykanie i Żydzi".
– Wyobraźnia tego rządu jest skrajnie niesuwerenna. Narzekali tyle na kelnerstwo Tuska wobec Berlina, przebili go dziesięć razy swoją postawą wobec Waszyngtonu i Tel-Awiwu. Jeżeli za Tuska Polska była na kolanach wobec Berlina, to dzisiaj pełza przed Waszyngtonem i Tel-Awiwem – mówił Winnicki.

twitter.com/…/109676843738332…
— Ruch Narodowy (@RuchNarodowy) 16 lutego 2019
W dalszej części wypowiedzi Winnicki skrytykował politykę obronną obecnego rządu, podkreślając, że bezpieczeństwo państwa powinno się opierać na własnej silnej armii, a nie obcych wojskach oraz na mądrej polityce zagranicznej, która pozwala unikać wojen. Tymczasem Prawo i Sprawiedliwość, zdaniem Winnickiego, wydaje miliardy złotych, aby sprowadzić na polskie ziemie obcych żołnierzy, podczas gdy sprzęt wojskowy polskiej armii starzeje się w dramatycznym tempie.

www.dorzeczy.pl/…/winnicki-ostro-…
m.rekinek likes this.
"- Narzekali tyle na kelnerstwo Tuska wobec Berlina, przebili go dziesięć razy swoją postawą wobec Waszyngtonu i Tel-Awiwu. Jeżeli za Tuska Polska była na kolanach wobec Berlina, to dzisiaj pełza przed Waszyngtonem i Tel-Awiwem."
www.facebook.com/robertwinnickipubliczny/
m.rekinek likes this.