Język
Wyświetlenia
2,3 tys.
pl.news 5 1

Franciszek próbuje przedstawić herezję jako "autentyczne nauczanie"

Acta Apostolicae Sedis, oficjalne czasopismo Stolicy Apostolskiej, nie tylko opublikowały papieską akceptację dla heretyckiej interpretacji Amoris Laetitia, ale nawet nazwały ją "autentycznym nauczaniem".

Prywatny list Franciszka otrzymał status "listu apostolskiego" i zawiera stworzone przez Sekretarza Stanu, kard. Pietro Parolina w czerwcu 2017 roku zapisy. Nowa wersja stwierdza, że oba dokumenty, heretyckie wytyczne biskupów z Buenos Aires i list Franciszka noszą znamiona "autentycznego nauczania". ten termin jest zdefiniowany w Kanonie 752 Kodeksu Prawa Kanonicznego jako powiązanie z "religijnym posłuszeństwem rozumu i woli".

"Autentyczne nauczanie" Franciszka w sposób oczywisty sprzeciwia się "autentycznemu Nauczaniu" Katechizmu, który w punkcie 1650 stwierdza "będąc wiernym słowom Jezusa Chrystusa", że nowy związek rozwodników i w nowych związkach, "nie może uznać nowego związku za ważny, jeśli ważne było pierwsze małżeństwo" oraz że "jeśli rozwiedzeni zawarli cywilnie drugi związek małżeński, znajdują się w sytuacji, która obiektywnie wykracza przeciw prawu Bożemu".

Grafika: © Jeffrey Bruno, CC BY-NC-ND, #newsQaifhxsstz
Napisz komentarz
pl.news wspomniał ten post w Biskup Schneider: papież odpowiedział na Dubia.
zaszczuty
albo za Mojżeszem i rabinami
albo za Chrystusem
Napisz komentarz
angeloch
ŚW.FILOMENA, propagujesz fałszywe "objawienia", a części różańca mamy trzy a nie cztery. Najświętsza Dziewica nie prosiła JPII o poprawki.
Napisz komentarz
Piotr2000
i w tym jest znak "sprzeciwu" wobec Pana naszego Jezusa Chrystusa. Niech Bog zachowa prawowierny Kosciol swiety i pozwoli przeniesc Tradycje i wiernosc nauczaniu Chrystusowemu przez ten czas ODSTEPSTWA w nastepne pokolenia.
Napisz komentarz