Clicks33
lv.news

Jaunas detaļas atklājas Pella tiesas prāvas lietā

Vairāk informācijas par Melburnas [joku] tiesas prāvu pret kardinālu Džordžu Pellu tika publicētas vietnē CatholicNewsAgency.com (17. decembris).

Pells 11. decembrī tika atzīts par "vainīgu" par to, ka Melburnas katedrāles korī 10:30 pēc svētdienas mises katedrāles zakristijā tika "ļaunprātīgi izmantoti" divi puikas, kaut gan pēc mises apmeklējuma tur ir pilns ar cilvēkiem.

Prokurori pat nevarēja noteikt perecīzo datumu un runāja par "periodu no 1996. gada augusta līdz decembrim".

Viens no "upuriem" vismaz divas reizes teica mātei, ka viņu neviens nelikumīgi neizmantoja, pirms savas nāves no narkotiku pārdozēšanas 2014. gadā. Otrais, kurš atradās tiesā, mātei tikai pēc dēla nāves pastāstīja par "ļaunprātīgo izmantošanu".

Tā ka Melburnas arhibīskaps Pells parasti vadīja svētdienas misi pulksten 10:30 un tajā koris regulāri dziedāja. Tomēr no 1996. gada augusta līdz decembrim tas notika tikai divas reizes sakarā ar telpu atjaunošanas darbiem.

Abos gadījumos koris turpināja mēģinājumus uzreiz pēc mises, un tad nekavējoties būtu pamanīts divu koristu trūkums.

Vienā no šīm svētdienām Pells tūlīt pēc mises devās pie viesiem.

Priesteris, kas bija klāt ikreiz, kad Pells vadīja katedrāles misi, teica policijai: "Nevienā mirklī pirms, pēc vai pašas mises laikā arhibīskaps nebija tiešā kontaktā ar kādu citu, izņemot tad, kad es biju klāt."

Vēl viens liecinieks teica tiesai, ka Pellam vajadzēja palīdzēt vadīt svētkus pēc mises un tādēļ viņš tur nemaz nevarēja uzturēties.

Tas pats liecinieks pastāstīja Viktorijas policijai, ka katedrāles izkārtojums neatbilst apsūdzībās minētajam.

Tiesnesis apklusināja aizstāvību un to atturēja no apspriedes par visu, kas varētu būt saistīts ar apsūdzēja [melīgo] uzticamību.

Attēls: George Pell, © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-SA, #newsCwrxirreaw