Clicks2.4K
Radek33
2

Pan Jezus do Ciebie!:"Nie widzisz Mnie, nie odczuwasz Mnie, ale Ja jestem tutaj z całą miłością i wyciągam do ciebie ramiona."

Gabriela Bossis (ur. 26 lutego 1874 w Nantes we Francji, zm. 9 czerwca 1950) – francuska aktorka, mistyczka,siostra Maria od Serca Jezusowego z III Zakonu św.Franciszka, autorka Lui et moiOn i ja.
Gabriela Bossis przyszła na świat jako ostatnia z czworga dzieci zamożnej mieszczańskiej rodziny. W szkole klasztornej w Nantes odznaczała się inteligencją i zdolnościami. W czerwcu 1886 roku przystąpiła do I Komunii Świętej, którą bardzo głęboko przeżyła. Po ukończeniu nauki, wbrew oczekiwaniom przełożonych, nie wstąpiła do klasztoru i wybrała zwyczajne życie rodzinne; jednocześnie rozwijając w sobie głębokie życie wewnętrzne skierowane ku Bogu.
W czasie I wojny światowej przez 4 lata była pielęgniarką, najpierw w szpitalu, a potem na froncie pod Verdun.
W 1923 roku na prośbę proboszcza napisała sztukę teatralną Czar, która odniosła wielkim sukces, także w sąsiednich parafiach. Bossis nie tylko pisała sztuki, ale także reżyserowała i grała w nich główne role. Jest autorką wielu innych utworów, w których dowcipna i wesoła treść łączy się z moralno-religijnym podkładem. Wkrótce stała się sławna i ze swoimi sztukami objechała nie tylko całą Francję, ale i inne kraje Europy, północnej Afryki, Ameryki Płn. i Kanady.
W wieku 62 lat, w sierpniu 1936 roku na statku Ile de France usłyszała po raz pierwszy tajemniczy głos wewnętrzny, który od tej chwili towarzyszył jej aż do śmierci. Słowa, które przyjmowane są przez nią jako pochodzące od Zbawiciela Jezusa Chrystusa, notowała i w ciągu 13 lat zapisała 10 zeszytów. W 1944 roku przedstawia swoje notatki biskupowi Villepeletowi a cztery lata później w 1948 roku wydała anonimowo pierwszy tomik z wyborem swoich zapisków, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem We Francji, gdzie do 1967 roku ukazało się 50 wydań Lui et moi. Wydane zostały z kościelnym Imprimatur i Nihil Obstat, potwierdzającymi, że treści w nich zawarte nie są sprzeczne z doktryną kościoła katolickiego w kwestii wiary czy moralności.
Umarła 9 czerwca 1950 roku, w nocy po czwartku Bożego Ciała.

Gabriela Bossis
ON i ja

Czytając 'Dzienniczek' św.s.Faustyny, mimowolnie nachodzi nas myśl, że Pan Jezus mówi to do świętej zakonnicy. Wręcz nierealna wydaje się taka zażyłość jakiej Pan Jezus od nas oczekuje. Ale lektura tej książki (ON i ja), wywraca do góry nogami nasze wyobrażenie o stosunku Boga do nas, i o Jego do nas miłości. Gabriela, ta zwykła kobieta w swym codziennym życiu doświadcza tak poufnego, wręcz intymnego kontaktu z Panem Jezusem, że chce się spytać każdego napotkanego księdza: dlaczego nam nie mówicie, że Pan Jezus kocha nas aż tak?! Dlaczego my o tym nie wiemy?
Ta książka powinna być książką podręczną każdego katolika, a jest bezwzględnie polecana każdemu, kto chce wiedzieć jak dobrze modlić się, jak żyć bliżej Boga.


Tom I i II:
Rok 1936.
Rok 1937.
Rok 1938.
Rok 1939.
Rok 1940.
Rok 1941.
Rok 1942.
Rok 1943.
Rok 1944.
Rok 1945.
Rok 1946.
Rok 1947.
Rok 1948.
Rok 1949.
Rok 1950.

nihili obstat: O.A.de Parvillez TJ.
imprimatur:kuria biskupia w Paryżu

www.objawienia.pl/gabriela/gabriela-spis.html
Anieobecny and one more user like this.
Anieobecny likes this.
mk2017 likes this.