Clicks1.2K
m.rekinek
53

Wściekły antypolski atak izraelskiego dziennika po wizycie prezydenta DonaldaTrumpa

„Polski rząd może odtrąbić ogromne zwycięstwo w walce o honor kraju, jak również w swojej kampanii pisania na nowo historii i wymazania plam z przeszłości Polski” – stwierdza korespondent izraelskiego dziennika „Haaretz” Ofer Aderet, który pośrednio obwinia Polaków za Holokaust.

Gazeta przypuściła atak na Polskę i Polaków. Dostało się także prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi, który niejako wyświadczył Polsce ogromną przysługę, zmieniając dotychczasową narrację na temat stosunków polsko-żydowskich i w ogóle historii Polski.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, przywódca wolnego świata, przyjął polską narrację bycia ofiarą i jednostronnego roszczenia o niewinności, przyznając polskiemu prawicowemu konserwatywno-nacjonalistycznemu rządowi pieczęć aprobaty, której tak bardzo potrzebuje – podkreśla Aderet i dodaje: – Polska Trumpa jest narodem bojowników o wolność i sprawiedliwość, która padła ofiarą podbojów dyktatorskich, rujnujących jej ziemie, ale która przetrwała dzięki oddaniu wartościom wolności i umiłowania życia. W Polsce Trumpa nie ma śladu Polaków, którzy prześladowali, zdradzali i mordowali tysiące Żydów na terenie całego kraju, przed, w trakcie i po okupacji hitlerowskiej. Nie pozostały ślady głęboko zakorzenionego antysemityzmu i jadowitej wściekłości do Żydów, którą ci cierpieli przez cały okres żydowsko-polskiej egzystencji, nawet zanim hitlerowcy ją zniszczyli.

Reporter „Haaretza” ubolewa, że w przemówieniu Trump nie wspomniał o „ofiarach żydowskich” tychże „bohaterskich Polaków.” Amerykański prezydent raczył mówić o masakrze w Katyniu w 1940 roku, gdzie Sowieci zamordowali dziesiątki tysięcy Polaków, ale „zapomniał wspomnieć o masakrze w Jedwabnem (1941 r.) i pogromie w Kielcach (1946), kiedy Polacy mordowali swoich żydowskich sąsiadów pod okupacją nazistowską i sowiecką”.

W Polsce Trumpa Polacy byli i pozostają ostatecznymi ofiarami – nazistów i Rosjan. Ale nie ma wzmianki o polskich Żydach, którzy często musieli ukrywać się nie tylko przed nazistami, ale także przed swoimi polskimi sąsiadami – ubolewa korespondent.

Autor analizy w izraelskiej gazecie twierdzi, że fakt, iż amerykański przywódca przemawiał przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego - które pochłonęło życie ponad 200 tys. Polaków i przyczyniło się do zniszczenia stolicy – a nie udał się pod Pomnik Bohaterów Getta – zdruzgotało społeczność żydowską. Przypomniał treść wcześniej wystosowanego oświadczenia Żydów Polskich, ubolewających, że Trump zerwał z 25-letnią tradycją. Porównał to do próby pominięcia instytutu Jad Waszem podczas wizyty w Izraelu.

Ofer Aderet twierdzi, że amerykański prezydent wspominając o głównym powodzie eksterminacji polskich Żydów przez nazistów „powstrzymał się od wspomnienia wtórnego powodu tego Holokaustu: tych. którzy pomagali nazistom wykonywać tę pracę, nawet jeśli sami cierpieli prześladowania z ich rąk”.

Najbardziej jednak miały urazić „społeczność żydowską” słowa Trumpa o „dumnej Polsce” i „wielkich bohaterach”.

– Ostatnie dwa stwierdzenia, odnoszące się do „dumy polskiej” i „wielkich bohaterów”, są bardzo prawdziwe, jeśli chodzi o tysiące polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, którzy zaryzykowali życie i uratowali Żydów przed Holokaustem, jak rodzina Ulmów z Markowa – czytamy. Jednak Adert dodaje: – Ale te stwierdzenia nie są wcale prawdą, jeśli chodzi o tysiące innych Polaków, których zachowanie wobec ich żydowskich sąsiadów w czasie II wojny światowej było zaprzeczeniem wielkiego bohaterstwa.

„Haretz” jest najstarszym dziennikiem wydawanym w Izraelu w języku hebrajskim i angielskim. Po raz pierwszy ukazał się w 1918 r. Był sponsorowany przez władze brytyjskie w Palestynie. Potem został przejęty przez „rosyjskich syjonistów”.

Pismo, które ukazuje się także w Ameryce Północnej, ale przede wszystkim jest rozpowszechnione w wydaniu internetowym i ma ambicję, by uchodzić za „rzetelne”, często szkaluje Polaków. W maju 2007 roku dziennik opublikował komiks o Holokauście w swojej wymowie powszechnie uznany za „antypolski, szowinistyczny i stereotypowy”. Komiks opowiada o dwóch żydowskich dziewczynkach podróżujących w wagonie pełnym pijanych Polaków, którzy planują wydanie ich w ręce nazistów. Dziewczynki ratuje niemiecki oficer, który częstuje je cukierkami.

Po jego publikacji do redakcji dziennika napłynęły liczne protesty, w tym także od Romana Fristera, byłego szefa „Musaf Haaretz” i Ilony Dworak-Cousin, szefowej Towarzystwa Przyjaźni Izrael-Polska. W izraelskim radiu komiks skrytykowała polska ambasador Agnieszka Magdziak-Miszewska.

Również newsweek.com w ostrych słowach skrytykował warszawskie wystąpienie amerykańskiego prezydenta. Portal podzielił się ze swoimi czytelnikami „wstrząsającą” informacją, iż w przygotowaniu przemowy, którą Donald Trump wygłosił w Warszawie, pomagał „oskarżany o antysemityzm” historyk Marek Jan Chodakiewicz.

Lista dyskwalifikujących naukowca „win” jest, jak zauważa amerykański portal długa. Nie dość, że prof. Chodakiewicz bywa częstym komentatorem pojawiającym się w prawicowych mediach – gdzie głosi antysemickie poglądy – to ośmielił się mieć inne niż prezentowane przez środowiska żydowskie zdanie ws. Jedwabnego. Jakby tego było mało naukowiec był obecny na wiecu zorganizowanym przez narodowców. Pojawiająca się na portalu - krytyczna wobec prof. Chodakiewicza opinia Jana Tomasz Grossa - dopełnia nakreślony przez portal obraz.

Źródło: haaretz.com/newsweek.com

AS

Read more: www.pch24.pl/wsciekly-antypo…
====.......Autor analizy w izraelskiej gazecie twierdzi, że fakt, iż amerykański przywódca przemawiał przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego - które pochłonęło życie ponad 200 tys. Polaków i przyczyniło się do zniszczenia stolicy – a nie udał się pod Pomnik Bohaterów Getta – zdruzgotało społeczność żydowską.........=========

=============

Polacy kiedy zalapiecie " gre " jaka porowadza Zydzi.…
More
====.......Autor analizy w izraelskiej gazecie twierdzi, że fakt, iż amerykański przywódca przemawiał przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego - które pochłonęło życie ponad 200 tys. Polaków i przyczyniło się do zniszczenia stolicy – a nie udał się pod Pomnik Bohaterów Getta – zdruzgotało społeczność żydowską.........=========

=============

Polacy kiedy zalapiecie " gre " jaka porowadza Zydzi....ich celem jest zmylenie przeciwnika........ jakby nie analizowac...... jednak Ivanka corka pana D. Trumpa zlozyla kwiaty pod pomnikiem Bohaterow Getta w asyscie Rabinow i uczestniczyla w modlitwie i zwiedzala z zainteresowaniem i wzruszeniem Muzeum Historii Żydów Polskich Polin ( tak , tak po wyjsciu za maz przeszla na judaizm...a wczesniej jakiego byla wyznania ?) ciekawe dlaczego Izraelitom tak bardzo zalezalo aby Trumpe zostal prezydentem , przed wyborem na prezydenta Stanow Zjed; Ameryki caly Izrael dniami i nocami modlil sie i wrozyl, robili rozne wrozby aby wygral D. Trump. Z ich wrozb ( jak opowiadaja) wynikalo, ze H. Clinton jest demonem a D. Trump zbawicielem .....

a wiec mamy zbawiciela.....co tu duzo mowic Warszawiacy ba Polacy potrafili porownac Prezydenta Trumpa do Jana Pawla II....... i Ci co tak mowia i mysla ( miejmy nadzieje, ze nie wszyscy, bo to nie mozliwe) wpadli w ich sidla ....szok.

a dziennikarz Ofer Aderet wykonuje dobra robote dla Zydow a typowo zydow Niemieckich ........
hosecarlos
podłożem tej wypowiedzi nie jest prawda, lecz nienawiść wobec religii jaką wyznają Polacy
EON
Tymoteusz and one more user like this.
Tymoteusz likes this.
m.rekinek likes this.
EON
Róbmy swoje....
Tymoteusz likes this.
Tymoteusz
Ofer Aderet korespondent izraelskiego dziennika „Haaretz” „rosyjskich syjonistów”.

Ech ci wiarołomni żydzi... Czy może coś prawdziwego napisać żyd wychowany na napisanym przez ludzi szowinistycznym Talmudzie oraz na politycznej indoktrynacji w Izraelu. Tak oto stworzono człowieka izraelskiego, któremu wmówiono, że wszyscy sąsiedzi są przeciw niemu, po to, żeby połączyć żydów w Izraelu z …More
Ofer Aderet korespondent izraelskiego dziennika „Haaretz” „rosyjskich syjonistów”.

Ech ci wiarołomni żydzi... Czy może coś prawdziwego napisać żyd wychowany na napisanym przez ludzi szowinistycznym Talmudzie oraz na politycznej indoktrynacji w Izraelu. Tak oto stworzono człowieka izraelskiego, któremu wmówiono, że wszyscy sąsiedzi są przeciw niemu, po to, żeby połączyć żydów w Izraelu z całego świata jakąś wspólną ideą, bo najwyraźniej idea Boga była dla nich za słaba... Tak to jest, jak nad prawdę przedkłada się złotego cielca, co ewidentnie widać w ich nazwiskach typu Goldstein, Goldsmith, Goldberg, Goldberger itp.

Szowinizm to negatywnie wypaczony patriotyzm lub nacjonalizm. Szowiniści nie uznają praw innych narodów i dążą do własnych sukcesów kosztem innych. Jest to, więc faworyzowanie własnego narodu przy jednoczesnej nienawiści innych.”
chowca and 2 more users like this.
chowca likes this.
waz2054 likes this.
m.rekinek likes this.
kovanecky and one more user like this.
kovanecky likes this.
Anty_modernista likes this.