Clicks639
L. E.
37

M. Błaszczak: posłom łamiącym prawo grożą kary finansowe, a nawet więzienie

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak stwierdził, że wobec posłów okupujących salę plenarną i mównicę sejmową mogą zostać zastosowane regulaminowe kary finansowe, a zgodnie z kodeksem karnym mogą zostać skazani nawet na 10 lat więzienia.

Minister pytany w czwartek rano w radiowej Jedynce o ewentualne konsekwencje wobec posłów okupujących Sejm wyraził przekonanie, że zamiast rozwiązań siłowych „bardziej właściwe są regulaminowe kary finansowe wobec tych, którzy okupują salę plenarną Sejmu, którzy okupują mównicę”.

„Również wymiar sprawiedliwości, myślę, że zajmie się posłami, którzy łamią prawo” – dodał. „Nie ulega żadnej wątpliwości, że uniemożliwianie marszałkowi wykonywania jego obowiązków jest przestępstwem przewidzianym w Kodeksie karnym, to art. 128 ust. 3, (przestępstwem) zagrożonym karą do 10 lat więzienia” – przypomniał szef MSWiA.

Mariusz Błaszczak ocenił, że w środę zwycięstwem dla wszystkich – dla Polski – było to, że Senat przyjął budżet państwa.

„Ten plan totalnej opozycji uniemożliwienia przyjęcia budżetu nie udał się” – wskazał minister.

Według szefa MSWiA opozycja – podejmując próbę zablokowania budżetu – chciała zablokować m.in. program 500 plus, Mieszkanie plus oraz obniżenie wieku emerytalnego.

Mariusz Błaszczak zaznaczył, że ważne jest to, że budżet na 2017 rok został już uchwalony i są pieniądze na te wszystkie programy.

Ocenił, że opozycja ma „świadomość tego, że w uczciwych wyborach nie ma szans”.

„Pieniądze, które oni dzielili w ten sposób, że były one albo transferowane za granicę, albo przeznaczane dla tych równiejszych w Polsce, teraz przez rząd Prawa i Sprawiedliwości zostaną podzielone i skierowane do grup wcześniej dyskryminowanych, a więc chociażby do rodzin, które mają dzieci, do emerytów” – wskazał minister.

RadioMaryja.pl
Allegro and one more user like this.
Allegro likes this.
michael81 likes this.
wacula25@wp.pl
Co powstrzymuje rządzących od zastosowania wymienionych kar[[ PRAWDA ]] OTO rząd ich pieniądze rabuje w podatkach i marnuje na swoje socjalistyczne utopijne "programy"i gdy odejdą od władzy to nam zostawią długi do zwrotu jak za PZPR gdzie umorzyli nam USA EWG i klub paryski a resztę trzeba było oddaćWielkość jawnego zadłużenia skarbu państwa długu publicznego na liczniku w centrum Warszawy …More
Co powstrzymuje rządzących od zastosowania wymienionych kar[[ PRAWDA ]] OTO rząd ich pieniądze rabuje w podatkach i marnuje na swoje socjalistyczne utopijne "programy"i gdy odejdą od władzy to nam zostawią długi do zwrotu jak za PZPR gdzie umorzyli nam USA EWG i klub paryski a resztę trzeba było oddaćWielkość jawnego zadłużenia skarbu państwa długu publicznego na liczniku w centrum Warszawy przekroczyła we wtorek już 1 bilion złotych. Licznik zainstalowała fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju ,a to tylko początek roku 2017r
Traper
Dodam: Co powstrzymuje rządzących od zastosowania wymienionych kar???
Allegro likes this.
Traper
Skoro im to wszystko grozi, dlaczego tego rządzący nie wykonują???
Allegro likes this.
Tadeusz Majoch and 4 more users like this.
Tadeusz Majoch likes this.
W obronie Tradycji Kościoła likes this.
L e c h likes this.
karinka likes this.
sedrun.news.com. likes this.